Szefowie stacji ITV powiadomili szerszą publiczność o swoich planach. Zapowiedzieli, że będzie to zupełnie nowa opowieść o dramacie, który rozegrał się na pokładzie luksusowego liniowca. Wiadomo już, że role główne w serialu zagrają Celia Imrie i Linus Roache.

Reklama

"Wydaje mi się, że serial będzie emitowany pomiędzy rocznicami wypłynięcia i zatonięcia statku. To fascynująca historia, trochę jak taka przerażająca bajka, rozgrywająca się w otoczeniu ogromnej ilości przepychu i splendoru" – stwierdziła Imrie, komentując nowe przedsięwzięcie brytyjskiej telewizji.

Luksusowy liniowiec "Titanic", gdy powstał był największym brytyjskim transatlantykiem. Należał do towarzystwa okrętowego White Star Line. Zasłynął przede wszystkim z bogactwa panującego na pokładzie.

10 kwietnia 1912 roku statek wypłynął w swój dziewiczy rejs na trasie Southampton - Cherbourg - Queenstown - Nowy Jork. W nocy 15 kwietnia zderzył się z górą lodową i zatonął. Jego katastrofa spowodowała nowelizację praw i zasad bezpieczeństwa morskiego.

Historia "Titanica" doczekała się kilku ekranizacji filmowych. Najsłynniejszą z nich jest nagrodzony jedenastoma Oscarami film Jamesa Camerona z 1997 roku, w którym w role główne wcielili się Kate Winslet i Leonardo DiCaprio.

Reklama