Jak poinformowała PAP Marcelina Cholewińska z biura prasowego CNN International w Polsce, program >>na żywo<< z Trójmiasta będzie nadawany od wtorku do piątku od godz. 18 do 19. Oprócz rozmów i relacji dotyczących regionu pomorskiego, będą także emitowane przygotowane wcześniej reportaże z innych regionów Polski, m.in. na temat PZL Mielec produkujących śmigłowce Black Hawk oraz stadionu Legii.

Reklama

We wtorek reporterzy odwiedzą stadion piłkarski PGE Arenę w Gdańsku. Z tego miejsca na temat EURO 2012 nadana zostanie m.in. rozmowa z wiceprezydentem miasta, Andrzejem Bojanowskim. W środę CNN będzie nadawać z Zielonego Mostu na Głównym Mieście. W Gdyni dziennikarze stacji pojawią się w czwartek na Nabrzeżu Pomorskim, przy którym cumują "Dar Pomorza" i statek-muzeum ORP "Błyskawica". Z sopockiego molo program będzie nadawany w piątek.

Cholewińska powiedziała, że "północna część Polski po raz pierwszy będzie pokazywana w tak szerokim zakresie przez CNN. Jest to miejsce najbardziej widoczne podczas polskiej prezydencji w Radzie UE, jest to interesujące miejsce, o którym coraz częściej się mówi" - powiedziała Cholewińska.

Poinformowała, że w poniedziałek CNN nada program z balkonu hotelu Bristol w Warszawie. Od godz. 18 do 19 wyemitowane będą dwa reportaże - na temat przygotowań do EURO 2012 i zmieniającego się wyglądu stolicy; będzie także wywiad z architektem Danielem Libeskindem.

Najlepsze fragmenty programów z Polski zostaną pokazane przez CNN w specjalnym półgodzinnym programie, który zostanie pięciokrotnie wyemitowany na antenie telewizji (17 września o godz. 15 i 22, 18 września - o godz. 11 oraz 20 września o godz. 11.30 i 19.30).

Intencją CNN International jest przybliżenie widzom najważniejszych wydarzeń z Polski, poruszenie tematów związanych z ekonomią, biznesem i społeczeństwem oraz przedstawienie przygotowań naszego kraju do jednego z największych sportowych wydarzeń na świecie - Euro 2012.

"Eye on Poland" to kontynuacja podróży dookoła świata, podczas której widzowie CNN odwiedzili już Indie, Niemcy, Ukrainę oraz Gruzję. W programie reporterka stacji Fionnuala Sweeney ma zaprezentować wywiady i materiały ukazujące Polskę jako jeden z najdynamiczniej rozwijających się krajów Europy w ważnym dla niej historycznym momencie. Ekonomiczny korespondent stacji, Jim Boulden, ma przedstawić m.in. polskie strefy ekonomiczne.

Program CNN International "Eye on Poland" zapowiada Instalacja "Jezioro luster", którą zbudowano w ubiegłym tygodniu w Poznaniu, a w niedzielę i poniedziałek - w Warszawie na Placu Zamkowym. Instalację tworzy 2,5 tys. lustrzanych i 850 czerwonych szklanych tafli, z których powstają napisy "CNN" i "Spójrz na swoje miasto z innej perspektywy".