Już wkrótce w telewizji cyfrowej Canal+ zobaczymy serial w reżyserii Grzegorza Kuczeriszki pt. "Misja Afganistan".

Reklama

"Serial ma traktować o sprawach >>tu i teraz<<. Akcja będzie rozgrywać się nie tylko w Afganistanie, ale też w Polsce, gdzie zostają np. rodziny żołnierzy. Nie jest to więc tylko obraz o wojnie, ale też o ludzkich emocjach" – mówi Paweł Małaszyński.

Produkcja opowie historię polskich żołnierzy stacjonujących w Afganistanie. Choć zdjęcia mają ruszyć w kwietniu 2012 roku, to znanych jest już kilka nazwisk aktorów, którzy wystąpią w filmie. Oprócz Małaszyńskiego zagrają w nim m.in. Wojciech Zieliński, Przemysław Sadowski i Ilona Ostrowska. Serial ma mieć 13 odcinków.

"To nie jest łatwy projekt i myślę, że możemy napotkać wiele trudności podczas pracy nad nim. Jest wiele czynników, które muszą dobrze zagrać. Do zdjęć zostało jednak w końcu dużo czasu, a myślę, że już jesteśmy dobrze przygotowani" – mówi Małaszyński.

Informacje o serialu przekazali na wtorkowej konferencji prasowej przedstawiciele Canal +. Nie ujawnili jednak budżetu "Misji Afganistan". Beata Mońka, prezes zarządu i dyrektor generalny stacji powiedziała jedynie, że budżet jest skonstruowany "rozsądnie, ale z rozmachem".