Chaz Bono, który urodził się jako dziewczynka Chastity Sun Bono, jest jednym z najsławniejszych transseksualistów w Stanach Zjednoczonych. Chaz rozpoczął proces zmiany płci w 2008 roku, prawnie stał się mężczyzną w maju 2010 roku.

Reklama

Od początku historia Chastity, a później Chaza przykuwała uwagę amerykańskich i światowych mediów. W zachowaniu prywatności i dyskrecji Chazowi nie pomagał fakt, że jest dzieckiem jednej z najsławniejszych gwiazd muzyki pop – piosenkarki Cher. Jednak artystka od początku wspierała swoje dziecko i robi to również teraz, gdy część Amerykanów sprzeciwia się występowi Chaza w programie "Taniec z gwiazdami".

Chaz stał się obiektem ataków i drwin w internecie. Dzieje się tak od chwili, gdy stacja ABC podała do wiadomości, że będzie on jednym z uczestników tanecznego show. Program rusza 19.września. Część widowni zapowiedziała, że przestanie oglądać program, jeśli wystąpi w nim transseksualista.

Cher skrytykowała "głupich bigotów", którzy bojkotują występ Chaza w telewizji i poprosiła swoich fanów o wsparcie dla syna.

"Kochani! Chaz jest okrutnie atakowany w internecie z powodu swojego udziału w +Tańcu z gwiazdami! Czy to nadal jest Ameryka? Okażcie Chazowi trochę wsparcia!" – napisała Cher na Twitterze.

Reklama

Amerykańska organizacja zrzeszająca gejów i lesbijki GLAAD pochwaliła decyzję stacji ABC o zaproszeniu do programu Chaza Bono i stwierdziła, że ten odważny ruch nie tylko zapewni stacji najlepszą oglądalność, ale także jest wyciągnięciem dłoni w kierunku osób transseksualnych.