Gazeta, która uzyskała potwierdzenie tych informacji "z kręgów negocjacji", napisała, że przejęcie notowanej na giełdzie TVN kosztowałoby ok. 1 mld euro. Agencja APA odnotowuje, że na sprzedaż wystawiono 56 proc. akcji TVN. Spadkobiercy zmarłego w październiku 2009 roku jednego z założycieli TVN Jana Wejcherta i dwaj pozostali założyciele Mariusz Walter i Bruno Valsangiacomo zamierzają sprzedać swój większościowy udział wczesną jesienią.

Reklama

Według "Handelsblatt" proces wyboru oferenta znajduje się w bardzo wczesnej fazie, ale prowadzony jest "na wysokich obrotach". Według kół dobrze poinformowanych, na krótką listę trafiło dwóch lub trzech kandydatów. W najbliższych tygodniach ma się rozpocząć kontrola ksiąg, a do zawarcia transakcji ma dojść w drugiej połowie września.

APA odnotowuje, że szef RTL Gerhard Zeiler powiedział w środę, przy okazji przedstawienia bilansu za pierwsze półrocze. "Naturalnie przyglądamy się wzrostowym rynkom w wielu regionach świata. Polska jest dla nas interesującym rynkiem" - stwierdził.

Prezes TVN Markus Tellenbach poinformował niedawno, że ponad pięć podmiotów zainteresowanych jest kupnem od ITI udziałów w TVN. Dodał, że są to duże firmy europejskie, a także międzynarodowe. Nie wyklucza, że są wśród nich inwestorzy finansowi, ale nie chciał tego komentować.