Jak podaje "Fakt":

Reklama

- Dołożyliśmy wszelkich starań, by TVN wypadł najlepiej – zapewnił podczas prezentacji jesiennej ramówki stacji jej dyrektor programowy, Edward Miszczak.


Wśród zapowiedzianych nowości pojawią się dwa seriale, program podróżniczy, teleturniej i nowy program Szymona Majewskiego.

Oczywiście nie zabraknie flagowych pozycji stacji, m.in. „Tańca z gwiazdami”, „Mam talent”, „Kuchennych rewolucji”, „Top model” oraz seriali „Na Wspólnej” i „Przepis na życie”.


We wrześniu zadebiutuje serial kryminalny „Układ warszawski” (będzie nadawany w niedziele, po „Tańcu z gwiazdami”). W rolach głównych zobaczymy Olgę Bołądź, Lesława Żurka i Jana Englerta. Bołądź wcieli się w policjantkę Zuzannę Szarek (poza tym piękną aktorkę zobaczymy jesienią oczywiście w nowej serii polsatowskiego „Hotelu 52”).


Nowy program podróżniczy „S.O.S. dla świata” powstał przy współpracy z WWF Polska.


TVN wprowadzi też teleturniej „Milion w minutę” (poniedziałki, godz. 21.30), prowadzony przez Marcina Prokopa. Po „Milionie...” o godz. 22.30 emitowany będzie nowy program Szymona Majewskiego „ADHD TV”.


Zmiany w TVP


Prezes Telewizji Polskiej Juliusz Braun zapowiedział, że w jesiennej ramówce pojawi się więcej kultury, edukacji oraz teatru. Telewizyjna Jedynka będzie programem informacyjno-publicystycznym, zaś Dwójka typowo kulturalnym.


W TVP 1, w dni powszednie, będzie nadawane nowe pasmo edukacyjne poświęcone m.in. historii, muzyce i przyrodzie. Nie zabraknie też publicystyki, ale dopiero po wyborach (do tego czasu, raz w tygodniu, będą odbywały się debaty wyborcze).


Teatr Telewizji emitowany będzie w poniedziałki o godz. 20.20. Na antenie zabraknie natomiast talk-show Krzysztofa Ziemca „Mam inne zdanie”.


Juliusz Braun zapowiedział, że jesienią w Dwójce zobaczymy mniej kabaretów. Z kolei poszerzone zostanie pasmo artystyczno-kulturalne, w ramach którego nadawany będzie cykl „Kocham kino”.

>>> CZYTAJ TAKŻE: "Tak rapuje Hathaway"