Jak donosi "Fakt":

Reklama

- Wydarzenie odbędzie się w malowniczych ruinach zamku w Szydłowie w ramach akcji promocyjnej ziemi kieleckiej. Na widowni zasiądzie ok. 3,5 tysiąca osób. – Chcemy, aby jak najwięcej widzów z całej Polski dowiedziało się m.in. o zamku w Szydłowie, Chęcinach czy Krzyżtoporze, a poza tym kabareton utrzymany w duchu magii, czarów i tajemnic, wpisuje się w strategię promocji regionu – mówił Jacek Kowalczyk ze Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego.


Na scenie wystąpią min.: Marcin Daniec, kabaret Pod Wyrwigroszem, Łowcy.B, Kabaret DNO, Katarzyna Piasecka i kabaret Noł Nejm. Całość poprowadzi Łukasz Rybarski oraz kabaret Pod Wyrwigroszem.

Reżyser imprezy, Leszek Kumański, zapowiedział, że widowisko będzie dialogiem dawnego i współczesnego „ducha narodu”. Część pierwsza będzie zatytułowana „Strachy na lachy” (druga część, czyli „Światowy zlot duchów” w TVP2 już 20 sierpnia). Jej bohaterami będą polskie duchy, które zgodnie z legendą pojawiały się w dawnych majątkach na terenie województwa świętokrzyskiego. Na scenie nie zabraknie upiornych czarnych rycerzy bez głów i tajemniczych białych dam. Twórcy show postarają się odpowiedzieć na pytanie, kto przez wieki straszył Polaków?

>>> CZYTAJ TAKŻE: "Przybylska karmi piersią w parku"