Główną bohaterką serialu jest Agata Przybysz (Agnieszka Dygant). Trzydziestoparoletnia dyrektor działu prawnego w wielkim koncernie ubezpieczeniowym, w wyniku kilku nieprzyjemnych wydarzeń, ląduje na bruku. Musi teraz od nowa zbudować nie tylko swoje życie zawodowe, ale i prywatne... Bez pieniędzy i pomysłów na siebie, skorzysta z propozycji przyjaciółki – Doroty (Daria Widawska), by wraz z nią wynająć lokal i zacząć pracować na własną rękę. To zupełnie nowy teren dla Agaty. Sprawy, ludzie i problemy, z którymi się spotka, będą znacznie odbiegać od dotąd prowadzonych wielkich ubezpieczeniowych batalii.

Reklama
TVN

W każdym z piętnastu odcinków "Prawa Agaty" widzowie zobaczą nową sprawę, którą podejmie kancelaria bohaterów serialu. Problemy klientów często będą związane z tym, co aktualnie przeżywają prywatnie prawnicy. Przed nimi m.in. zawirowania małżeńskie Doroty i jej męża Wojtka (Tomasz Karolak) czy trójkąt zawodowo-emocjonalny mecenas Agaty Przybysz, Dębskiego (Leszek Lichota) i jego życiowej partnerki, prokurator Marii Okońskiej (Małgorzata Kożuchowska).

TVN

Zdjęcia potrwają do końca listopada. Reżyserem serialu jest Maciej Migas ("Londyńczycy"), producentem Bogumił Lipski. Premiera w 2012 roku.

TVN
TVN