Schymalla i Wyszyńska jednak zostają w TVP. Co przesądziło?

| Aktualizacja:

Pozostaję na stanowisku dyrektora Jedynki, wycofałam swoją rezygnację - powiedziała szefowa TVP1 Iwona Schymalla. Dodała, że nie będzie żadnych zmian kadrowych w "Wiadomościach". Zastępcą Schymalli pozostaje Andrzej Godlewski.

wróć do artykułu
 • ~rubens136
  (2011-07-21 11:08)
  To są te media apolityczne w wykonaniu Platformy i PSL SLD - do wyborów a jak sie okaze że nie sa potrzebni to ich POiPSL pogoni .Apolityczne media śmiechu warte,a gdzie te autorytety co tak poprzednio krzyczały "apolityczne i z misja media" jak wam niewstyd? Dzisiaj w Polsce wstyd to deficytowy towar.
 • ~Internet wygrywa
  (2011-07-21 07:43)
  Zawraca głowę pewnie uważa,że jest niezastąpiona, a to co ona, to potrafi każdy absolwent szkoły teatralnej i w dodatku za znacznie mniejsze pieniądze. Znawcy tematu pytają ile w tych "Wiadomościach " rzetelnych informacji. Internet wygrywa, bo każdy uzyska taka informacje jakiej oczekuje , a nie to co jest zgodne z post PRL-owską polityką takich mediów jak TVP.
 • ~felek-a little palm island
  (2011-07-21 04:09)
  tylko debil chce pisuaru ! licza sie only drogi 3 paski w jedna strone !
 • ~WALKA TRWA O MEDIA
  (2011-07-20 20:41)
  TRWA WALKAO MEDIA MIEDZY PO I SLD
 • ~pamiętamy
  (2011-07-20 19:11)
  Jak za komuny: TELEWIZJA KŁAMIE.
 • ~wara
  (2011-07-20 19:09)
  Dostały ultimatum: nadal pokazywać J. Kaczyńskiego i PiS, ale w jeszcze gorszym świetle. Wzmóc wysiłki w wylewaniu pomyj na PiS. Teraz te panie nareszcie się sprawdzą.
 • ~ele
  (2011-07-20 19:05)
  Schymalla I Wyszyńska nie nadają się nawet do kierowania wiejską stacją TV. Oglądalność I programu TV spada m.in. dlatego, że tacy ludzie decydują o jakości telewizji. Nikt nie chce oglądać chały!
 • ~bobo
  (2011-07-20 18:31)
  Wiadomosci , czyli glowne wydanie dzennika w Polsce jest taj samo wartosciowe jak pierwszy lepszy brukowiec. Na szczescie sa rodacy, ktorzy znaja jezyki obce i maja szanse sie ponformowac na innych kanalach :-). Wiadomosci sa jak brukwiec z wiecznym tematem: kto kogo oplul, obrazil, pomowil... Ot, polski zascianek...
 • ~Lucylla
  (2011-07-20 17:06)
  Obie panie Wyszyńska i Schymalla podobne z temperamentu, mdłe, mało ekspresyjne, dlatego w dluższym czasie nudne. Mimo niezłych zmian co do formy obsługa przez dotychczasowych prezenterów nieciekawa. Brakuje mi nietuzinkowych osobowości.
 • ~Bette
  (2011-07-20 14:17)
  A ta Wyszyńska to prawnuczka Stefana?? Czarni zawsze się ustawią. Pfu !!
 • ~Ateistka
  (2011-07-20 13:57)
  Niech wynosi się do watykanu drzwi ratziemu otwierać, skoro taka jest święta.
 • ~harcerzyk
  (2011-07-20 13:52)
  PiS: wyrok Trybunału to nasz sukces

  (foto. pis.org.pl )
  - Zakwestionowanie przez Trybunał Konstytucyjny przepisu dotyczącego dwudniowych wyborów oraz zakazu stosowania billboardów i spotów podczas kampanii wyborczej to sukces Prawa i Sprawiedliwości - uważa poseł PiS Mariusz Kamiński, który stwierdził, że „zwyciężyła demokracja”.

  - To zdecydowany sukces Prawa i Sprawiedliwości. Trybunał orzekł, że wybory dwudniowe są niekonstytucyjne, co bardzo mocno podkreślaliśmy. Zdecydowanie zwyciężyła demokracja, jeżeli chodzi o możliwość używania billboardów i spotów w telewizji, czyli bezpośredniego dotarcia do wyborców i przekazywania im swoich opinii - powiedział Kamiński dziennikarzom w Sejmie.

  W jego ocenie, TK tym wyrokiem dał możliwość partiom opozycyjnym do szerszego docierania ze swoim programem do opinii publicznej.

  - Wybory będą na pewno dzięki temu bardziej równe i demokratyczne, z czego się niezwykle cieszę. To pokazuje, że dobrze zrobiliśmy zaskarżając przepisy tej ustawy - dużą część naszych uwag poparł Trybunał Konstytucyjny - podkreślił poseł.

  Jak dodał Kamiński, pomimo iż nie wszystkie postulaty PiS zostały uwzględnione przez Trybunał, to - według niego - najważniejsze przepisy kodeksu wyborczego zostały zakwestionowane.

  - Liczyliśmy na to, że przede wszystkim Trybunał zwróci uwagę na błędy popełnione przez Sejm i Senat przy formalnym wprowadzaniu poprawki dotyczących jednomandatowych okręgów wyborczych. Stało się inaczej - trudno. Ten wynik, tak czy siak, jest naszym dużym sukcesem, gdyż najważniejsze nasze wątpliwości zostały potwierdzone przez Trybunał Konstytucyjny - powiedział Kamiński.
 • ~PLATFROMY STRACH PRZED WYBORCZY
  (2011-07-20 13:50)
  Czyli jednak Platforma robi "skok" na media publiczne !!!
  Donaldzie Tusku i Platformo cała ---MACIE STRASZNEGO CYKORA I DLATEGO POTRZEBNE WAM SĄ NIEMAL WSZYSTKIE MEDIA ABY "prawda" BYŁA PO WASZEJ STRONIE !!!
 • ~patriota
  (2011-07-20 13:49)
  Trwam i Nasz Dziennik...
 • ~Do przemyśenia dla polityków
  (2011-07-20 13:40)
  Polacy nie gęsi swój rozum i język mają. Stop dla kłamstwa.
 • ~Bor
  (2011-07-20 13:34)
  Pop prostu wiedza kto wygra wybory lub inaczej kto nie wygra i robia sobie opinie ucisnionych, tak na wszelki wypadek.
 • ~marzyciel ?
  (2011-07-20 13:34)
  moje marzenie sie spelni.. ta franca o blyszczacych szklano - soczewkowch oczach nareszcie odejdzie i przestanie slodzic w Dzienniku ktory ostanio byl tak slodki ze az mi sie zygac chcialo.??. moje marzenie sie spelmi ???
 • ~Zeb
  (2011-07-20 13:27)
  Niestety, pod wodzą Wyszyńskiej WIADOMOŚCI są nie do słuchania i oglądania. Są mało wiarygodnym źródłem informacji. Wolę Polsat, bo jest bardziej obiektywny i wyszedł na prowadzenie.Zadaniem prasy(misją! - a zwłaszcza telewizji publicznej- jest patrzenie władzy na ręce, bo w tym sensie prasa jest czwartą władzą. Tymczasem mamy ciepłą wodę w kranie. Nie widać w TVP problemów zwykłych ludzi, tylko miksowanie polityków i ciągłe ogłaszanie wyników sondaży. Słowem wielkie i łatwe dziennikarskie pieniądze .Bezpieczne! Ale tym ludzie w Polsce naprawdę nie żyją.
 • ~Szukam nowe jakośći życia
  (2011-07-20 13:24)
  W związku z tym szukam telewizji POLSKIEJ w Polsce. Czy jest taka ? Bez cenzury, bez propagandy i robienie ze mnie idiote przed wyborami.
 • ~oli
  (2011-07-20 13:23)
  Gdyby tak jeszcze mniej PISu.To na pewno by były premie i awansy.Oni czują nastroje społeczne.A PO wyborach będą inni.Więc im też się trzeba przypodobać.