Schymalla i Wyszyńska jednak zostają w TVP. Co przesądziło?

| Aktualizacja:

Pozostaję na stanowisku dyrektora Jedynki, wycofałam swoją rezygnację - powiedziała szefowa TVP1 Iwona Schymalla. Dodała, że nie będzie żadnych zmian kadrowych w "Wiadomościach". Zastępcą Schymalli pozostaje Andrzej Godlewski.

wróć do artykułu
  • ~rubens136
    (2011-07-21 11:08)
    To są te media apolityczne w wykonaniu Platformy i PSL SLD - do wyborów a jak sie okaze że nie sa potrzebni to ich POiPSL pogoni .Apolityczne media śmiechu warte,a gdzie te autorytety co tak poprzednio krzyczały "apolityczne i z misja media" jak wam niewstyd? Dzisiaj w Polsce wstyd to deficytowy towar.
  • ~Internet wygrywa
    (2011-07-21 07:43)
    Zawraca głowę pewnie uważa,że jest niezastąpiona, a to co ona, to potrafi każdy absolwent szkoły teatralnej i w dodatku za znacznie mniejsze pieniądze. Znawcy tematu pytają ile w tych "Wiadomościach " rzetelnych informacji. Internet wygrywa, bo każdy uzyska taka informacje jakiej oczekuje , a nie to co jest zgodne z post PRL-owską polityką takich mediów jak TVP.
  • ~felek-a little palm island
    (2011-07-21 04:09)
    tylko debil chce pisuaru ! licza sie only drogi 3 paski w jedna strone !
  • ~WALKA TRWA O MEDIA
    (2011-07-20 20:41)
    TRWA WALKAO MEDIA MIEDZY PO I SLD
  • ~pamiętamy
    (2011-07-20 19:11)
    Jak za komuny: TELEWIZJA KŁAMIE.
  • ~wara
    (2011-07-20 19:09)
    Dostały ultimatum: nadal pokazywać J. Kaczyńskiego i PiS, ale w jeszcze gorszym świetle. Wzmóc wysiłki w wylewaniu pomyj na PiS. Teraz te panie nareszcie się sprawdzą.
  • ~ele
    (2011-07-20 19:05)
    Schymalla I Wyszyńska nie nadają się nawet do kierowania wiejską stacją TV. Oglądalność I programu TV spada m.in. dlatego, że tacy ludzie decydują o jakości telewizji. Nikt nie chce oglądać chały!
  • ~bobo
    (2011-07-20 18:31)
    Wiadomosci , czyli glowne wydanie dzennika w Polsce jest taj samo wartosciowe jak pierwszy lepszy brukowiec. Na szczescie sa rodacy, ktorzy znaja jezyki obce i maja szanse sie ponformowac na innych kanalach :-). Wiadomosci sa jak brukwiec z wiecznym tematem: kto kogo oplul, obrazil, pomowil... Ot, polski zascianek...
  • ~Lucylla
    (2011-07-20 17:06)
    Obie panie Wyszyńska i Schymalla podobne z temperamentu, mdłe, mało ekspresyjne, dlatego w dluższym czasie nudne. Mimo niezłych zmian co do formy obsługa przez dotychczasowych prezenterów nieciekawa. Brakuje mi nietuzinkowych osobowości.
  • ~Bette
    (2011-07-20 14:17)
    A ta Wyszyńska to prawnuczka Stefana?? Czarni zawsze się ustawią. Pfu !!
  • ~Ateistka
    (2011-07-20 13:57)
    Niech wynosi się do watykanu drzwi ratziemu otwierać, skoro taka jest święta.
  • ~harcerzyk
    (2011-07-20 13:52)
    PiS: wyrok Trybunału to nasz sukces

    (foto. pis.org.pl )
    - Zakwestionowanie przez Trybunał Konstytucyjny przepisu dotyczącego dwudniowych wyborów oraz zakazu stosowania billboardów i spotów podczas kampanii wyborczej to sukces Prawa i Sprawiedliwości - uważa poseł PiS Mariusz Kamiński, który stwierdził, że „zwyciężyła demokracja”.

    - To zdecydowany sukces Prawa i Sprawiedliwości. Trybunał orzekł, że wybory dwudniowe są niekonstytucyjne, co bardzo mocno podkreślaliśmy. Zdecydowanie zwyciężyła demokracja, jeżeli chodzi o możliwość używania billboardów i spotów w telewizji, czyli bezpośredniego dotarcia do wyborców i przekazywania im swoich opinii - powiedział Kamiński dziennikarzom w Sejmie.

    W jego ocenie, TK tym wyrokiem dał możliwość partiom opozycyjnym do szerszego docierania ze swoim programem do opinii publicznej.

    - Wybory będą na pewno dzięki temu bardziej równe i demokratyczne, z czego się niezwykle cieszę. To pokazuje, że dobrze zrobiliśmy zaskarżając przepisy tej ustawy - dużą część naszych uwag poparł Trybunał Konstytucyjny - podkreślił poseł.

    Jak dodał Kamiński, pomimo iż nie wszystkie postulaty PiS zostały uwzględnione przez Trybunał, to - według niego - najważniejsze przepisy kodeksu wyborczego zostały zakwestionowane.

    - Liczyliśmy na to, że przede wszystkim Trybunał zwróci uwagę na błędy popełnione przez Sejm i Senat przy formalnym wprowadzaniu poprawki dotyczących jednomandatowych okręgów wyborczych. Stało się inaczej - trudno. Ten wynik, tak czy siak, jest naszym dużym sukcesem, gdyż najważniejsze nasze wątpliwości zostały potwierdzone przez Trybunał Konstytucyjny - powiedział Kamiński.
  • ~PLATFROMY STRACH PRZED WYBORCZY
    (2011-07-20 13:50)
    Czyli jednak Platforma robi "skok" na media publiczne !!!
    Donaldzie Tusku i Platformo cała ---MACIE STRASZNEGO CYKORA I DLATEGO POTRZEBNE WAM SĄ NIEMAL WSZYSTKIE MEDIA ABY "prawda" BYŁA PO WASZEJ STRONIE !!!
  • ~patriota
    (2011-07-20 13:49)
    Trwam i Nasz Dziennik...
  • ~Do przemyśenia dla polityków
    (2011-07-20 13:40)
    Polacy nie gęsi swój rozum i język mają. Stop dla kłamstwa.
  • ~Bor
    (2011-07-20 13:34)
    Pop prostu wiedza kto wygra wybory lub inaczej kto nie wygra i robia sobie opinie ucisnionych, tak na wszelki wypadek.
  • ~marzyciel ?
    (2011-07-20 13:34)
    moje marzenie sie spelni.. ta franca o blyszczacych szklano - soczewkowch oczach nareszcie odejdzie i przestanie slodzic w Dzienniku ktory ostanio byl tak slodki ze az mi sie zygac chcialo.??. moje marzenie sie spelmi ???
  • ~Zeb
    (2011-07-20 13:27)
    Niestety, pod wodzą Wyszyńskiej WIADOMOŚCI są nie do słuchania i oglądania. Są mało wiarygodnym źródłem informacji. Wolę Polsat, bo jest bardziej obiektywny i wyszedł na prowadzenie.Zadaniem prasy(misją! - a zwłaszcza telewizji publicznej- jest patrzenie władzy na ręce, bo w tym sensie prasa jest czwartą władzą. Tymczasem mamy ciepłą wodę w kranie. Nie widać w TVP problemów zwykłych ludzi, tylko miksowanie polityków i ciągłe ogłaszanie wyników sondaży. Słowem wielkie i łatwe dziennikarskie pieniądze .Bezpieczne! Ale tym ludzie w Polsce naprawdę nie żyją.
  • ~Szukam nowe jakośći życia
    (2011-07-20 13:24)
    W związku z tym szukam telewizji POLSKIEJ w Polsce. Czy jest taka ? Bez cenzury, bez propagandy i robienie ze mnie idiote przed wyborami.
  • ~oli
    (2011-07-20 13:23)
    Gdyby tak jeszcze mniej PISu.To na pewno by były premie i awansy.Oni czują nastroje społeczne.A PO wyborach będą inni.Więc im też się trzeba przypodobać.