Do tego, że wciąż komplikuje życie pracowników Seattle Grace fani serialu już się przyzwyczaili. Od czasu do czasu słynna producentka serwuje im więc coś ekstra – odcinki specjalne. Był epizod nakręcony w stylu dokumentu i "Chirurdzy" jak "Przez 24 godziny". Odcinek zatytułowany "Złoty czas" został nakręcony w rzeczywistym czasie, w sposób w jaki powstawał cykl z Kieferem Sutherlandem. Przez sześćdziesiąt minut obserwowaliśmy Meredith (Ellen Pompeo), która próbowała opanować sytuację na ostrym dyżurze.

Reklama

Tym razem Shonda Rhimes postawiła na musical. "Dźwięki muzyki" to pierwszy w historii 7 sezonów tego serialu odcinek, w którym wszyscy bohaterowie zaprezentują swoje wokalne możliwości. Jego scenariusz napisała sama Rhimes, a do gościnnego śpiewania zaprosiła również Addison Montgomery (Kate Walsh) prosto z "Prywatnej praktyki".

W centrum uwagi będzie jednak dr Callie Torres, czyli Sara Ramirez, zdobywczyni nagrody Tomy w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa za rolę w broadwayowskim musicalu "Spamalot". Dr Torres przyjedzie do szpitala Seattle Grace jako pacjentka, która "z boku" będzie obserwować to co dzieje się na sali operacyjnej, a śpiewane przez nią piosenki, będą muzycznym komentarzem do fabuły.

Grey’s Anatomy: Chirurdzy| FOX Life |środa | godz. 21.00 i 22.00.