Najnowszy film Romana Polańskiego "Autor Widmo", który przez członków Polskiej Akademii Filmowej został uznany za najlepszy film europejski minionego roku, CANAL+ wyemituje już w święta Wielkanocy, w sobotę 23 kwietnia. Polityczna fikcja z dreszczykiem opowiada o tym, że były premier Wielkiej Brytanii – Adam Lang (Brosnan) planuje publikację własnych wspomnień. Wydawca niezadowolony z przysłanej wersji wynajmuje ghostwrittera (McGregor), by książkę poprawił. Jego poprzednik w tej roli zginął w tajemniczych okolicznościach. Następca zaczyna swoje prywatne śledztwo: odkrywa nieścisłości we wspomnieniach Langa, trafia na ukryte materiały, bada okoliczności śmierci pierwszego autora.

Reklama

"Wszystko co kocham"film Jacka Borcucha to historia grupy młodych ludzi zakładających punkową kapelę i krzyczących o wolności w czasie solidarnościowego zrywu. Zdobywcę nagrody za scenariusz, Nagrody Publiczności i Orła dla odtwórcy głównej roli, Mateusza Kościukiewicza w kategorii Odkrycie roku zobaczymy piątek 29 kwietnia.

Jeszcze przed końcem roku CANAL+ pokaże także film Jerzego Skolimowskiego "Essential Killing", laureata statuetek Orłów 2011 w kategoriach najlepszy film i najlepsza reżyseria.