"Gra o tron" powstała na podstawie bestsellerowej sagi fantasy George’a R.R. Martina "Pieśni lodu i ognia". I to pod czujnym okiem autora powieściowego pierwowzoru, który wszedł do ekipy scenarzystów i współproducentów wykonawczych serialu.

Reklama

Akcja rozgrywa się w krainie, w której lato trwa przez dziesięciolecia, a zima może panować dłużej niż żyje człowiek. O panowanie nad Siedmioma Królestwami Westeros walczą ze sobą dwie potężne rodziny. Ich członkowie posuną się do każdej zbrodni, byle tylko zasiąść na Żelaznym Tronie. Narastający konflikt prowadzi do wojny. Tymczasem za Wielkim Murem na północy rośnie w siłę nowa potęga, która już wkrótce może ruszyć na Królestwa.

"Walka to nie tylko rozgrywki polityczne. Przenosi się na różne płaszczyzny i dotyka takich kwestii, jak lojalność, pożądanie, obsesje erotyczne, pragnienia, nieposłuszeństwo i historia. W świecie sagi gra o tron jest walką na śmierć i życie. Nie ma w niej miejsca na honor i litość." – mówi George R.R. Martin.

Inspirowana historią Wojny Dwóch Róż "Gra o tron" liczy dziesięć odcinków. Premierę amerykańską zaplanowano na niedzielę, 17 kwietnia w HBO. Polscy widzowie będą mogli zobaczyć serial chwilę później, również w kwietniu i w HBO.