Nie zobaczymy zestawienia najlepszych piosenek, płyt czy teledysków, ale top 10 w takich kategoriach, jak: transformacja, najbardziej utalentowany artysta, nastoletnie gwiazdy, spektakularny powrót i miłosne piosenki. Tematyczne podsumowanie mijającego roku otworzy odcinek poświęcony ikonom popu. Nietrudno zgadnąć, że w tym zestawieniu na pewno znajdzie się obecna królowa popu Lady GaGa. Czy w pierwszej dziesiątce 2010 roku znajdą się też zdobywczyni dwóch nominacji do Grammy Beyoncé Knowles, próbująca powrócić na szczyty Britney Spears i wciąż mocno obecny w popkulturze Michael Jackson, okaże się w najbliższy poniedziałek. Ciekawe, czy w zestawieniu pojawią się gwiazdy popkultury z niemuzycznych dziedzin, jak chociażby Chuck Norris.

Reklama

W części poświęconej nastoletnim gwiazdom nie powinno zabraknąć wszędobylskiego w ostatnim roku Justina Bibera, a w kategorii najbardziej spektakularny powrót walczyć będzie na pewno boysband Take That. W każdym odcinku nie zabraknie fragmentów muzyki, filmów, komentarzy muzyków i gwiazd show-biznesu.

Dodatkowo muzycznie rok 2010 MTV podsumuje program "The Short List" (19.12). Będzie można zobaczyć w nim piosenki, które w mijającym roku rozkręcały imprezy na całym świecie.

MTV TOP 10 | od 13 grudnia, poniedziałek – piątek | godz. 18