22:14 Kurtyna. Koniec programu.

Reklama

22:08 Monika Pyrek wsiada do białego mercedesa. Nagrodę otrzyma również jej partner Robert Rowiński. Jaką - tego prowadzący program nie ujawniają. Kamera pokazuje na widowni załamaną Dorotę Stalińską.

22:06 Czas na podziękowania - przegrani dziękują wygranym, wygrani dziękują przegranym, widzom i całej ekipie.

22:03 PROGRAM WYGRYWA MONIKA PYREK!!!

22:02 "Losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich chwil" - przekonuje Katarzyna Skrzynecka. Na parkiecie są już dwie finałowe pary. Albo Monika, albo Paweł - oprócz Kryształowej Kuli - otrzymają Mercedesa klasy E coupe.

21:59 Na koniec programu wisienka na torcie - występ zwycięzców poprzedniej edycji, aktorki Julii Kamińskiej i jej partnera Rafała Maseraka. W tej edycji Maserak nie miał tyle szczęścia - odpadł już w drugim odcinku. Julia i Rafał tańczą freestyle'a, który prezentowali w "swoim" finale.

21:43 Tańce, tańce i po tańcach, widzowie mają kwadrans na wysyłanie SMS-ów na swoich faworytów, a tymczasem przewaga Moniki nad Pawłem maleje. Staliński ma 47% poparcia, Pyrek - 53%. TVN doskonale wie, jak stopniować napięcie...

21:33 Na tło muzyczne swego ostatniego tańca Monika i Robert wybrali wzruszającą piosenkę "Nothing Compares 2 U" Prince'a. "Myślę, że tym tańcem odbiłaś piłeczkę pingpongową konkurencji" - mówi Piotr Galiński. "Nie popłakałem się, ale pomyślałem, że ten taniec może otwierać kolejną olimpiadę" - dodaje. Tyczkarka i jej partner także żegnają się z parkietem z kompletem dziesiątek. Teraz czas na głosowanie widzów.

21:24 Pora na ostatnią prostą, czyli freestyle. Jako pierwsi swój ostatni taniec w tej edycji "Tańca z gwiazdami" prezentują Paweł i Izabela. Po występie publiczność wstaje, Iwona Pavlović płacze, mocno wzruszona pięknym wykonaniem "Caruso". Ocena? Do przewidzenia - znów cztery dziesiątki!

21:03 Zaczynają się pokazy wszystkich par, jakie mogliśmy oglądać w tej edycji "Tańca z gwiazdami". Aktor Maciej Jachowski i Janja Lesar tańczą cha-chę, aktorka Agnieszka Jaskółka i Rafał Maserak - rumbę, chodziarz Robert Korzeniowski i Anna Głogowska - walca angielskiego, była minister pracy Anna Kalata i Krzysztof Hulboj - tango, aktor Marcin Kwaśny i Nina Tyrka - walca wiedeńskiego, aktor Andrzej Deskur i Katarzyna Krupa - foxtrota, aktor Andrzej Młynarczyk i Blanka Winiarska - pasodoble, Dorota "Superniania" Zawadzka i Cezary Olszewski - jive'a, aktorka Maria Niklińska i Tomasz Barański - sambę, pięściarz Andrzej Gołota i Blanka Winiarska - walca angielskiego, aktorka i piosenkarka Patricia Kazadi i Łukasz Czarnecki - salsę, a Edyta Górniak i Jan Kliment - rumbę.

21:02 Chwila wspomnień - widzimy obrazki z poszczególnych odcinków, gdy kolejne gwiazdy żegnają się z programem. Ostatnie, mocno łzawe pożegnanie to przegrany półfinał piosenkarki Edyty Górniak i jej czeskiego partnera Jana Klimenta.

20:59 Są już nowsze dane, jeszcze bardziej niepomyślne dla Stalińskiego. Ma już jeden procent mniej - 34%, Pyrek zaś 66% poparcia.

20:53 Tyczkarka na razie górą! Gdyby SMS-owe głosowanie zakończyło się w tym momencie, Pyrek otrzymałaby 65% głosów, Staliński - 35%.

20:44 Na parkiecie ponownie Monika i Robert, tym razem w tangu do piosenki "Nie wierz, nie ufaj mi". "Tak żeście poziom wywindowali, że nie mam innego wyjścia jak dawać te punkty tak, jak daję" - mówi Zbigniew Wodecki. "Udział w tym programie, to, że pokazałaś, jaką jesteś fantastyczną, normalną, cudowną kobietą... Uważam, że taniec i udział w tym programie to jest skok bez tyczki na rekord świata" - mówi Iwona Pavlović. Cztery dziesiątki. "Widzowie niech wybiorą!" - krzyczy Beata Tyszkiewicz.

AKPA
Reklama

20:37 Czas na walca wiedeńskiego w wykonaniu Pawła i Izabeli do utworu "Na stokach Mandżurii". "Pawle, no to jest to! Książę jednej nocy!" - ekscytuje się Beata Tyszkiewicz. "Jakby była edycja Top Model dla mężczyzn, to mamy tu kandydata na pierwsze miejsce" - komplementuje Stalińskiego Piotr Galiński. "Zatańczyć walca wiedeńskiego po rosyjsku to dopiero sztuka!" - mówi prowadzący program Piotr Gąsowski, patrząc na stylizowane stroje pary. I znów maksymalna punktacja.

AKPA

20:32 "Dawno nie widziałem w finale gwiazdy tańczącej z taką lekkością, z takim uśmiechem" - mówi do Moniki Pyrek Piotr Galiński. "Ma pan taką nieprawdopodobną radość, a pani Monika ma przy panu taką pewność" - zwraca się do Roberta Rowińskiego Beata Tyszkiewicz. Tancerz pozdrawia... wszystkie pielęgniarki. Jurorzy ponownie obsypują finalistów samymi dziesiątkami. Na tablicy wyników obie pary mają po 40 punktów.

20:28 Pora na Pyrek i Rowińskiego. Choć media donosiły, że tancerz leży w szpitalu z podejrzeniem poważnej choroby, najwyraźniej wszystko jest już w porządku. Para zaczyna od cha-chy do piosenki "Baw mnie" z filmu "Och, Karol". Nie, oczy was nie mylą - to już było! Finaliści powtarzają bowiem układy, które tańczyli w poprzednich odcinkach. Na finał wybrali tańce, które im najlepiej wyszły.

AKPA

20:11 Na finał Staliński i Janachowska wybrali pasodoble i walca wiedeńskiego. Zaczynają od ognistego paso do utworu "La Campanera". "Cieszę się, że w takim zwariowanym świecie, jako bardzo młody człowiek, dodatkowo piękny, pokazałeś, że jesteś bardzo pracowity, mądry, odpowiedzialny, przy tym bardzo skromny" - słodzi Stalińskiemu Iwona Pavlović. Obecna na widowni Dorota Stalińska energicznie bije brawo. Para otrzymuje od jurorów same dziesiątki. "Tak powinno być w finałowym odcinku" - komentuje prowadząca program Katarzyna Skrzynecka.

20:06 W trakcie intensywnych treningów Monika Pyrek schudła pięć kilogramów, Paweł Staliński - trzy. Oboje musieli zmieniać partnerów - w zastępstwie kontuzjowanej Izabeli Janachowskiej, partnerki Stalińskiego, wystąpiła Anna Głogowska; w zastępstwie chorego Roberta Rowińskiego, partnera Moniki, Krzysztof Hulboj.

20:04 Na widowni cała masa celebrytów - m.in. Radosław Majdan, Katarzyna Grochola, Dorota Stalińska, Agustin Egurrola i Teresa Rosati.

20:00 Zaczynamy! Ostatni odcinek tej edycji rozpoczyna Edyta Górniak, która - z partnerem tanecznym Janem Klimentem - odpadła z programu tuż przed finałem. Śpiewa piosenkę "When I Look At You". Kliment tańczy. Niektóre kreacje piosenkarki z "Tańca z gwiazdami" możecie zobaczyć w naszej galerii.