Pierwszy odcinek opowieści o niebezpiecznych związkach żywych i tych (nie)całkiem martwych zobaczymy we wtorek 21 grudnia o 22.30.

Reklama

"Pamiętniki wampirów" to ekranizacja powieści amerykańskiej pisarki L.J. Smith. Historia nastoletniej Eleny Gilbert (Nina Dobrev) rozdartej pomiędzy dwoma braćmi wampirami - miłym i sympatycznym Stefanem (Paul Wesley) oraz złym (nomen omen) Damonem (w tej roli znany z "Lost: Zagubeni" Ian Somerhalder). Panowie Salvatore żywią trwającą wieki, urazę wobec siebie, a w świetle dziennym mogą funkcjonować dzięki specjalnej, zapewniającej im bezpieczeństwo biżuterii.

"Pamiętniki..." powstały na fali mody na wampiry powracającej za sprawą "Zmierzchu" i "Czystej Krwi". Mają odpowiedni klimat i doskonałe efekty specjalne, a ich akcja - jak napisał jeden z krytyków - umiejscowiona jest w nowoczesnym świecie, gdzie prawdziwi krwiopijcy wyśmiewają się z Edwarda Cullena, a ładne dziewczyny z sąsiedztwa w nich się zakochują.

Serial jest produkowany od 2009 roku pod okiem scenarzysty "Jeziora Marzeń" i "Krzyku" Kevina Williamsona. Za oceanem wyświetlana jest seria trzecia, w Polsce wampiry z miasteczka Mystic Fall Emisji znają już dobrze widzowie nFilm HD.