Gala MTV Europe Music Awards będzie miała miejsce tym razem w Madrycie – jak twierdzą organizatorzy, to najbardziej imprezowe miasto na Starym Kontynencie zaraz po Berlinie, w którym fani muzyki bawili się rok temu. Imprezę poprowadzi znana z serialu "Gotowe na wszystko" Eva Longoria – aktorka tak mocno wczuła się w nową rolę, że w klipie promującym EMA nawet... rapuje! Być może da popis swoich nowych umiejętności także podczas rozdania nagród.

Reklama

Zwycięzców w dziewięciu głównych kategoriach (m.in. najlepszy wokalista, wykonawca rockowy i alternatywny) wyłonią widzowie w głosowaniu internetowym. Tegoroczne nominacje zdominowały dwie kontrowersyjne wokalistki: Katy Perry i Lady GaGa – obie zgromadziły po pięć nominacji. Tuż za nimi uplasował się Eminem z czterema nominacjami oraz 30 Seconds to Mars i Muse z trzema.

W tym roku mamy dodatkowe powody, by kibicować zwycięzcom. Polski zespół Afromental, który wygrał w kategorii najlepszy polski wykonawca 2010 MTV EMA’s, powalczy teraz z 20 innymi artystami o tytuł najlepszego artysty europejskiego. Czy zespół zdobędzie statuetkę? Jak dotąd nie udało się to żadnemu z naszych artystów. W muzycznej konkurencji MTV Polskę reprezentowali już Kazik, Myslovitz, Sistars i Doda.

Galę jak zwykle ubarwią występy na żywo. Na scenie zobaczymy m.in. Katy Perry, Linkin Park, Kings of Leon, Rihannę, 30 Seconds to Mars i Shakirę wraz z Dizzeem Rascalem.

Wystąpi także Bon Jovi. Grupa odbierze nagrodę dla ikony MTV.

W tym roku impreza przyjdzie do was sama – zapowiada MTV. Oprócz transmisji na żywo ceremonię będzie można oglądać online. Internetową relację poprowadzi rówieśnik gali Europe Music Awards, szesnastoletni Justin Bieber.

MTV Polska, Viva Polska i MTVN HD | niedziela, 21.00