Podczas trwającego ponad 2 godziny występu legenda polskiego rocka zagrała łącznie 26 utworów. Wśród nich znalazły się takie hity, jak "Czarne słońca", "Gdy nie ma dzieci" i "Komu bije dzwon". Kult zdecydował się przedstawić też własną wersję "Zegarmistrza światła" Tadeusza Woźniaka. Nie zabrakło gości specjalnych. W utworze "Nie dorosłem do swych lat" pojawił się Dr. Yry, który współpracował z Kazikiem Staszewskim przy projekcie El Doopa. W "Bliskich spotkaniach" formacji towarzyszył Tomasz Kłaptocz (Buldog), a w "Gdy nie ma dzieci" – Zacier.

Premiera telewizyjna koncertu zarejestrowanego we wrześniu w warszawskim OCH-Teatrze odbędzie się w najbliższą sobotę, 30 października o godz. 22.00 w MTV Polska. Natomiast w kolejną sobotę, 6 listopada stacja wyemituje dokument "Making of" z zapisem przygotowań do występu. Koncert i film zostaną wydane w postaci CD, CD/DVD, DVD oraz blue ray, które trafią do sklepów na początku grudnia.

Również 30 października w Ovi Muzyka - music.ovi.com - będzie miała miejsce premiera pierwszego singla MTV Unplugged Kult – utworu "Arahja".

MTV Unplugged Kult | MTV Polska | sobota | 30 października | godz. 22.00