„Zobaczyć Neapol i umrzeć” – wszyscy znają to powiedzenie, ale czy są jeszcze inne miejsca, które dobrze byłoby zobaczyć w ciągu swojego życia? Jakie wrażenia czekają na podróżników w różnych krańcach naszej planety?

Reklama

Oto seria, zainspirowana niezwykłą bestsellerową książką Patrycji Schultz, przesiąknięta duchem przygody, pełna niesamowitych odkryć, wspaniałych miejsc i gwarantująca niesamowite przeżycia. Razem z niezwykłą parą przemierzymy cały świat, posługując się książką jako nietypowym przewodnikiem.

Nowożeńcy z Colorado, Albin i Melanie Ulle, zostali wybrani spośród przeszło 900 par do udziału w tym programie. Przez 14 tygodni trwała ich szalona podróż, która obejmowała 13 krajów na wszystkich kontynentach. Młodzi postanowili porzucić pracę oraz dotychczasowe życie i przemierzać świat, napawając się jego cudownym pięknem i różnorodnością kultur.

Każdy odcinek serialu zabierze Cię w jedno z 13 niesamowitych miejsc: do Peru, Alaski, Vancouver w Kanadzie, Meksyku, Brazylii, RPA, Francji, Włoch, Indii, Nepalu, Kambodży, Australii i na Hawaje. Albin i Melanie odwiedzą w tym czasie prawie setkę spośród tysiąca miejsc polecanych przez książkę. Nie zabraknie znanych atrakcji turystycznych, takich jak zwiedzanie Machu Picchu, wejście na wieżę Eiffla, oglądanie zachodu słońca w Taj Mahal, podziwianie Wenecji z pokładu łodzi, wizyta na wyspie Robben w RPA czy też podróż koleją przez Alaskę.

Przy okazji państwo Ulle będą odkrywać skromne, lecz godne polecenia miejscowe lokale – na przykład barwną peruwiańską restaurację Songoro Casongo, w której personel oraz zatrudnieni artyści uczą gości lokalnych tańców. Na każdym etapie podróży młoda para będzie poznawać miejsca oferujące niezwykły koloryt i obyczaje.

Relacje Albina i Melanie pozwolą Ci poznać piękne miejsca, których historię i ciekawostki przybliżą dodatkowo rozmowy z miejscowymi specjalistami i przewodnikami. Każdy odcinek jest wypełniony obrazami pełnymi piękna i silnych emocji, jakich dostarcza tak wspaniała podróż. Jednocześnie nie brak też wnikliwych uwag i informacji, które pomogą widzom zaplanować ich własną wyprawę.

Zobacz, jak piękny jest świat i zaplanuj własną wyprawę do Tysiąca miejsc, które trzeba zobaczyć przed śmiercią!

"Tysiąc miejsc, które trzeba zobaczyć przed śmiercią", premiera: Discovery Travel&Living, sobota, 2 stycznia, godz. 20.00. Kolejne odcinki: soboty i niedziele godz. 20.00.