Jednostka ta została rozwiązana, tymczasem grupa terrorystów uzyskuje moduł, który umożliwia im obejście zabezpieczeń w rządowych komputerach i przejęcie kontroli nad infrastrukturą kraju. W międzyczasie w Sangali, jednym z państw afrykańskich, w którym ukrywał się Bauer, dochodzi do czystek etnicznych po zamachu stanu i przejęciu tam władzy przez generała Jumę. Wybrana właśnie na urząd prezydenta USA Allison Taylor zamierza wysłać tam wojsko. Kiedy w Gabinecie Owalnym trwa dyskusja w tej sprawie, terroryści, z którymi współdziała dawny przyjaciel Bauera, Tony Almeida, przejmują kontrolę nad dwoma samolotami.

Premiera 7. części historii Jacka Bauera była planowana na styczeń 2008, jednak ze względu na m.in. strajk scenarzystów i kilkumiesięczny areszt dla Kiefera Sutherlanda za prowadzenie po pijanemu została opóźniona o rok. Wszystko wskazuje na to, że wyszło to serialowi na dobre, bowiem w powszechnej opinii fanów i krytyków to jeden z najlepszych sezonów. Serial "Przez 24 godziny" został dotychczas wyróżniony m.in. 2 Złotymi Globami (dla Sutherlanda w 2002 i jako najlepszy serial dramatyczny w 2004), a także 18 statuetkami Emmy, w tym po 7. sezonie nagrodą dla Cherry Jones za rolę prezydent Taylor i nominacją do ALMA Award dla Carlosa Bernarda za wcielenie się w Tony'ego Almeidę.

Siódmy sezon serialu „Przez 24 godziny” emitowany będzie w stacji Canal plus od 24 grudnia 2009 w czwartki o godzinie 21.00.