• ~ole
    (2014-11-10 11:17)
    A kiedy powstanie serial o polskich legionach?
  • ~tele-wic
    (2014-11-10 13:00)
    Pewnie będzie to kolejny bzdet dzięki współpracy TVP z BBC. Dwa poprzednie też były niewypałami - Sherlock Holmes, czy Szpiedzy w Warszawie.
    Przedszkolaki pisały scenariusz, a aktorów brano z łapanki.
  • ~jasio
    (2014-11-10 16:49)
    Mosinowskie ladownice co za dziadostwo!!!
  • ~zgredek pierwszy
    (2014-11-10 23:17)
    obejrzałem, w połowie drugiego odcinka wyłączyłem, jutro nie będę oglądał. Nuuuda.
  • ~Mario
    (2014-11-11 00:23)
    Mówiąc krotko cienki jak kompot z desek. Tyle szumnych zapowiedzi a nudą wieje jak diabli. Nie polecam.
  • ~Andrew
    (2014-11-11 04:04)
    Na koniec jest przewidziana, defilada zwyciecow w Londynie. Pewien jestem ze nie jak mogliby przedstawic najemnikow, ktorzy zostali sprzedani Stalinowi.
  • ~Marko
    (2014-11-12 10:57)
    jak dla mnie bardzo udana produkcja. choć jak widzę nie dla każdego ;)
  • ~masala
    (2014-11-12 11:01)
    piękne zdjęcia - Petrycki jak zwykle na najwyższym, światowym poziomie.
  • ~dzwon
    (2014-11-12 11:06)
    dla mnie spoko - serial na wyoskim poziomie, który mam nadzieję, wyznaczy nowy kierunek naszych rodzimych produkcji.
  • ~Bern
    (2014-11-12 11:10)
    Oglądaliśmy w weekend. Między pierwszym a drugim odcinkiem była taka fabularna przepaść, - od spokoju, do wojny, dlatego przy drugim łzy się cisnęły na oczy. Później już tylko zagłębiamy się w wojnę, bohaterowie są zmęczeni i nawet zrezygnowani tymi wszystkimi latami w okopach.
  • ~danys
    (2014-11-12 11:12)
    Erika Karkuszewska - aktorskie odkrycie roku! świeza, piękna, zdolna. jestem pod wrażeniem.
  • ~Bell
    (2014-11-12 11:22)
    I nie było parady, i nie było nudy... tylko rzetelnie zrealizowany (w skondensowanej formie - 5 odcinków) serial o wojnie, o tym przed jakimi wyborami stawia ludzi, i jak na nich wpływa, film ukazuje wojnę jako zło, bo tu wrogie armie (żołnierze biorący w niej udział) są tylko trybikami w machinie wojennej. Film o mocno pacyfistycznej wymowie.
  • ~werka
    (2014-11-12 11:28)
    swieże spojrzenie na tragedię wojny, bez wartościowania i moralnej oceny pokazuje jak wojna zabiera młodość.
  • ~zadra
    (2014-11-12 11:43)
    wielka polityka jest punktem wyjscia dla przedstwiania losów młodych którzy za decyzje na górze musieli odpowiadac własnym zyciem.
  • ~Moni
    (2014-11-12 17:28)
    Oglądałam, fajny serial. Bardzo ładne zdjęcia. Tylko zakończenie trochę mnie zasmuciło. Niestety, jest to kolejna produkcja, która przypomina o poświęceniu młodych ludzi. Nie jedna wzruszająca scena była w tym serialu.
  • ~Martens
    (2014-11-13 13:31)
    To nie jest łatwy ani przyjemny serial do oglądania, a mimo to jak się już obejrzało jeden odcinek, to wciągało już do końca. Takiego przedstawienia wojny się nie spodziewałam, raczej prostych scen walki i paru dialogów do tego, a wyszło ambitniej.
  • ~Mycha
    (2014-11-13 14:34)
    jedna angielski tytuł jest o wiele lepszy a przynajmniej nabiera sensu przy zakończeniu. a poza tym serial bardzo dobrze się ogląda
  • ~Mario
    (2014-11-13 17:14)
    Twórcy nie mają się czego wstydzić. Świetnie zrealizowany, piękne ujęcia, młodzi aktorzy też dali radę. Co ważne zachowany jest autentyzm i brak zbędnego patosu, to jest ostra walka o przetrwanie, a zginąć można w każdej chwili.
  • ~2bad2know
    (2014-11-13 18:36)
    Serial łyknąłem w dwa wieczory :D i nie żałuję ani minuty spędzonej przy tej produkcji bo zaiste jest wyśmienita. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz widziałem tak dobra produkcję przy, której Polacy 'maczali' palce :)
  • ~dragor
    (2014-11-13 18:40)
    Serial świetny. Czekam na kolejne produkcje zrealizowane w tak znakomitej współpracy. Emocje, młodość, uczucia a w tym wszystkim kieruje straszna wojna. Dobrze się ogląda natomiast aż strach bierze gdyby miało się to powtórzyć.