• ~Miodzio
    (2014-11-18 14:23)
    Nie znam się na tych wszystkich technicznych sprawach, ale jako zwykły widz i fanka serialów i dobrych filmów wojennych, czuję się usatysfakcjonowana. To jest perełka.
  • ~czadu
    (2014-11-18 13:48)
    Na podstawie losów Polaków w czasie I wojny dałoby sie nakręcić znacznie ciekawszy i mniej oczywisty film. Wymowa w rodzaju: wojna jest zła, bo po obu stronach giną ludzie, a przeciez wszyscy jestesmy tacy sami - to jest po prostu banał. I Polka lądująca w Anglii. No naprawdę, żenada.
  • ~juror
    (2014-11-18 13:44)
    Słaby film, choć znakomity od strony zdjęciowej i montażowej. Natomiast scenariusz tak poprawny politycznie ze aż mdli. Dobrze ze sie jeszcze Anglik z Niemcem nie pocałowali umierając razem na polu chwały.
  • ~czadu
    (2014-11-18 13:41)
    Doprawdy droga Joasiu, byłaby jeszcze bardziej zrozumiała, gdyby jej w ogóle nie bylo, nieprawdaż?
  • ~Joassia
    (2014-11-17 22:40)
    Jestem pozytywnie zaskoczona polskim wątkiem w serialu! Uważam, że sprawa Polska mimo iż tylko zaakcentowana, w zupełności jest dla zachodniego odbiorcy wystarczająca i zrozumiała.
  • ~Kaspian
    (2014-11-17 22:37)
    Żałuję tylko jednej rzeczy, że nie było w serialu więcej Joanny, czyli naszej Eriki Karkuszewskiej. Uważam, że jak na debiut poradziła sobie niesamowicie, a dodatkowo jej rola stała się nośnikiem wiedzy o historii Polski. To ważne, szczególnie, że wtedy, przy braku państwowości, mało kto dziś wie, że Polacy nierzadko walczyli jeden przeciwko drugiemu, na tym samym froncie, w różnych armiach.
  • ~Delia
    (2014-11-16 23:50)
    Najnowsza produkcja okazała się bardzo dobra produkcją wspólna, jak nie najlepszą czekam na kolejne wspólne filmy naszej TVP i BBC.
  • ~Enga
    (2014-11-16 22:19)
    Widziałam tylko trzy odcinki 11. listopada i muszę przyznać, że serial lepszy niż zakładałam, że może wyjśc na taką okazję. Po tym obrazie można mieć naprawdę masę przemyśleń na temat wojny.
  • ~Olka
    (2014-11-16 13:30)
    Szkoda, że nie obejrzałam serialu. Zdecydowanie muszę to nadrobić. Nie wiem tylko, czy czekać do najbliższej okazji, gdy znowu będą go puszczać w telewizji - czy wyjdzie na dvd.
  • ~wacek
    (2014-11-16 13:04)
    Świetnie zrealizowany serial. Zarówno przyjemnie się go oglądało jak i go 'przeżywało'. Czekam na więcej owoców tak wyśmienitej współpracy.
  • ~Edi
    (2014-11-14 22:02)
    Trzeba przyznać że zdjęcia świetne. Serial też bardzo dobrze zrobiony. Krótki, ale bardzo wiele przekazujący.
  • ~Marika
    (2014-11-14 19:41)
    Pierwsze, co mnie urzekło - to sama strona audiowizualna serialu. Piękne zdjęcia, rewelacyjna, świetnie wpasowująca się muzyka, a następnie uległam wizji świata wojennego, zaserwowanej mi przez reżysera. Wojna była, jest i będzie złem koniecznym, w której tak naprawdę nigdy nie ma zwycięzców.
  • ~dragor
    (2014-11-13 18:40)
    Serial świetny. Czekam na kolejne produkcje zrealizowane w tak znakomitej współpracy. Emocje, młodość, uczucia a w tym wszystkim kieruje straszna wojna. Dobrze się ogląda natomiast aż strach bierze gdyby miało się to powtórzyć.
  • ~2bad2know
    (2014-11-13 18:36)
    Serial łyknąłem w dwa wieczory :D i nie żałuję ani minuty spędzonej przy tej produkcji bo zaiste jest wyśmienita. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz widziałem tak dobra produkcję przy, której Polacy 'maczali' palce :)
  • ~Mario
    (2014-11-13 17:14)
    Twórcy nie mają się czego wstydzić. Świetnie zrealizowany, piękne ujęcia, młodzi aktorzy też dali radę. Co ważne zachowany jest autentyzm i brak zbędnego patosu, to jest ostra walka o przetrwanie, a zginąć można w każdej chwili.
  • ~Mycha
    (2014-11-13 14:34)
    jedna angielski tytuł jest o wiele lepszy a przynajmniej nabiera sensu przy zakończeniu. a poza tym serial bardzo dobrze się ogląda
  • ~Martens
    (2014-11-13 13:31)
    To nie jest łatwy ani przyjemny serial do oglądania, a mimo to jak się już obejrzało jeden odcinek, to wciągało już do końca. Takiego przedstawienia wojny się nie spodziewałam, raczej prostych scen walki i paru dialogów do tego, a wyszło ambitniej.
  • ~Moni
    (2014-11-12 17:28)
    Oglądałam, fajny serial. Bardzo ładne zdjęcia. Tylko zakończenie trochę mnie zasmuciło. Niestety, jest to kolejna produkcja, która przypomina o poświęceniu młodych ludzi. Nie jedna wzruszająca scena była w tym serialu.
  • ~zadra
    (2014-11-12 11:43)
    wielka polityka jest punktem wyjscia dla przedstwiania losów młodych którzy za decyzje na górze musieli odpowiadac własnym zyciem.
  • ~werka
    (2014-11-12 11:28)
    swieże spojrzenie na tragedię wojny, bez wartościowania i moralnej oceny pokazuje jak wojna zabiera młodość.