W oświadczeniu Warner Bros. Discovery podało, że "w ramach dalszych prac nad połączeniem HBO Max i discovery+ w jedną globalną platformę streamingową, trwa przegląd aktualnej oferty programowej dotychczasowych serwisów".

Reklama

Jak podają Wirtualnemedia.pl, oznacza to, że nie będzie dalszych prac nad lokalnymi produkcjami. "Częścią tego procesu jest decyzja o usunięciu z HBO Max części produkcji oryginalnych, a także zaprzestaniu dalszych prac nad lokalnymi produkcjami oryginalnymi HBO Max w krajach skandynawskich i Europie Środkowej" - możemy przeczytać w komunikacie spółki.

Ponadto HBO Max zawiesi aktywność produkcyjną w Holandii i Turcji.

"Trwa przegląd projektów na etapie produkcji"

Reklama

Warner Bros. Discovery jednak dodaje w komunikacie, że "projekty lokalne nadal będą zamawiane dla kanałów linearnych Warner Bros. Discovery we wspomnianych regionach i nadal będą nabywane lokalne treści produkowane przez strony trzecie z myślą o udostępnieniu ich w serwisach streamingowych". Więcej informacji w sprawie konkretnych produkcji spółka ma podać - jak zapewnia - wkrótce.

W ramach globalnego procesu trwa przegląd projektów na etapie produkcji i postprodukcji, żeby zdecydować, czy finalnie znajdą się na platformie HBO Max, czy zostaną zastosowane inne rozwiązanie licencyjne. Jest też kilka projektów europejskich, których produkcja została już zamówiona i mogą pojawić się w ofercie HBO Max - poinformowała Wirtualnemedia.pl Agnieszka Niburska, PR director CE w HBO Max EMEA.

Co z polskimi produkcjami?

Wirtualnemedia.pl przypominają, że HBO w Polsce od od lat produkuje własne seriale. Na premierę czeka serial "Warszawianka", który został nakręcony w 2020 r.

Z oferty HBO Max w ubiegłym tygodniu zostały usunięte wybrane produkcje europejskie i amerykańskie - podają Wirtualnemedia.pl. Są to między innymi seriale europejskie jak "Ruxx", "Informator", "Przybysze", "Pożądanie", "Głodni razem" czy "Nieświadomi" oraz amerykańskie jak "Sally4Ever", "Kontra", "Kemping", "Vinyl".

Agnieszka Niburska, PR director CE w HBO Max EMEA, jednak uspokaja fanów. W rozmowie z Wirtualnymimediami.pl zapewniła, że "w serwisie w Polsce pozostaną rodzime produkcje, takie jak: "Wataha", "Ślepnąc od świateł", "Odwilż", "Pakt" czy "Bez tajemnic"'.