Krystian Wieczorek wciela się w postać komisarza Piotra Górskiego w serialu "Komisarz Alex" od 2017 roku. Ostatnio w mediach pojawiły się doniesienia, że aktor żegna się z serialem.

Reklama

Okazuje się, że to prawda. On sam nie komentuje sprawy. Głos zabrał natomiast producent Sławomir Jóźwik.

W rozmowie ze "Światem seriali" poinformował, że aktora nie będzie już w "Komisarzu Alexie" w związku z tym, że dostał pracę u konkurencji.

Krystian Wieczorek zgłosił nam, że dostał rolę w nowej produkcji konkurencyjnej stacji. Niestety, nie da się związanych z nią zajętości pogodzić ze zdjęciami do "Komisarza Aleksa" - powiedział.

Z serialu TVP ma również odejść Magdalena Walach. Aktorka w latach 2011-2015 i potem od 2017 roku do tej pory wcielała się w postać podkomisarz Lucyny Szmidt.

W związku z tym, że przyjęła rolę w "Stuleciu Winnych" (również TVP), nie będzie jej w części odcinków wiosennych. Nie jest to jakaś nadzwyczajna sytuacja, bo Magdalena Walach to bardzo ceniona i wzięta aktorka. Nie było jej u nas przez dwa sezony, po czym wróciła. Tym razem jej nieobecność będzie krótsza. Wierni widzowie naszego serialu mogą być spokojni: Magdalena Walach nie odchodzi z "Komisarza Aleksa"! - mówi Jóźwik.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Wieczorka. Stacja poszukuje nowego aktora.