Producent serii "American Crime Story" Ryan Murphy już w zeszłym roku zapowiadał, że jeśli poruszy temat skandalu wokół Clintona, to tylko wówczas, gdy uda mu się nakłonić do współpracy samą Monikę Lewinsky:

Powiedziałem jej: Nikt poza Tobą nie powinien opowiadać tej historii - stwierdził w rozmowie z "Hollywood Reporter"

Lewinsky przyjęła propozycję, a efekty tej współpracy będzie można zobaczyć jesienią 2020 roku. W serialu Monikę Lewinsky zagra Beanie Feldstein, Sarah Paulson wcieli się w Lindę Tripp, a Annaleigh Ashford zagra Paula Jones. Na razie nie wiadomo, kto wcieli się w prezydenta Billa Clintona.

Oczekiwania wobec 3. sezonu "American Crime Story" na pewno będą bardzo wysokie. Pierwsza seria "Sprawa O.J. Simpsona" zanotowała dla stacji FX bardzo wysokie wyniki oglądalności, a produkcja zdobyła statuetkę Emmy i Złotego Globa, podobnie jak drugi sezon zatytułowany "Zabójstwo Versace".

Premiera serialu "American Crime Story" odbyła się 2 lutego 2016 roku na kanale FX. W Polsce pierwszy sezon był wyświetlany od 3 lutego 2016 roku przez Fox Polska oraz od 29 sierpnia 2017 roku przez TVP1. Serial można oglądać także w serwisie Netflix.