Drugie już pokolenie Gemstonów, rodziny o wielkich tradycjach telekaznodziejskich, to żywy dowód na to, że kult religijny bywa źródłem zysku w wielu postaciach, wliczając w to własny megakościoł. Najstarszy spośród trojga dorosłego rodzeństwa - Jesse Gemstone (Danny McBride) stara się iść w ślady ojca i, wraz z bratem, kontynuować jego dzieło. Okazuje się jednak, że grzechy jego przeszłości stanowią zagrożenie dla całej rodzinny.

Reklama

Obok Danny’ego McBride’a w rolach rodzeństwa Gemstonów występują: Adam Devine (Pitch Perfect) jako pseudo-hipster Kelvin, najmłodszy z całej trójki, na każdym kroku utrudniający bratu życie oraz Edi Patterson jako Judy, potajemnie mieszkająca z narzeczonym i marząca o uwolnieniu się od rodziny. John Goodman gra głowę rodziny – przeżywającego kryzys Eliego Gemstone’a, opłakującego zmarłą żonę Aimee-Leigh (Jennifer Nettles) i dręczonego wątpliwościami, co do faktycznej misji rodzinnej.

W pozostałych rolach pojawiają się: Walton Goggins jako Baby Billy, niegdyś „cudowny chłopiec”, który swego czasu tańczył i śpiewał w imię Jezusa. Będąc mężczyzną w średnim wieku wpadł w tarapaty finansowe, pojawia się więc u Gemstonów w poszukiwaniu wybawienia; Cassidy Freeman w roli żony Jessego - Amber, byłej dziennikarki teraz poświęcającej całe życie kościołowi; Tony Cavalero jako były satanista Keefe Chambersa; Tim Baltz jako narzeczony Judy - BJ oraz Greg Alan Williams jako Martin Imari - prawa ręka Eliego.

"Prawi Gemstonowie" to trzeci wyprodukowany przez HBO serial zespołu Rough House Pictures w składzie Danny McBride, Jody Hill i David Gordon Green. Danny McBride jest autorem scenariusza i reżyserem pierwszego odcinka, pełnił też obowiązki producenta wykonawczego. Jody Hill i David Gordon Green dzielili natomiast obowiązki producentów wykonawczych oraz reżyserów pozostałych ośmiu odcinków.

David Gordon Green wyreżyserował ubiegłoroczną część hitu Halloween z Jamie Lee Curtis w roli głównej, jak również Niezwyciężonego z 2017 r. (w roli głównej Jake Gyllenhaal). Jody Hill jest reżyserem Polowania z tatą z 2018 roku z Joshem Brolinem w roli głównej. Danny McBride współpracował z zespołami obydwu produkcji – jako scenarzysta i producent wykonawczy Halloween oraz jako scenarzysta, producent wykonawczy i aktor w Polowaniu z tatą.

Premiera serialu HBO "Prawi Gemstonowie" zaplanowana została na 19 sierpnia. W serwisie HBO GO pierwszy odcinek dodany zostanie po godzinie 4.00 rano, emisja na antenie HBO odbędzie się natomiast o godzinie 21.10. Kolejne odcinki pojawiać się będą co tydzień w poniedziałki. Serial liczy 9 odcinków.