Serial "Madam Secretary" opowiada o fikcyjnej postaci amerykańskiej sekretarz stanu Elizabeth McCord, w którą wciela się Tea Leoni. Postać grana przez Piotra Adamczyka pojawia się w jednym z wcześniejszych sezonów serialu. Aktor gra prezydenta Polski Józefa Demko, do którego amerykański rząd zwraca się w związku z zamachem na Biały Dom. Jest bowiem podejrzenie, że brał w nim udział polityk polskiej prawicowej partii Alek Starowolski. Z czasem CIA odkrywa, że polityk ten jest antysemitą, bardzo negatywnie nastawionym wobec imigrantów, w szczególności muzułmanów.

Reklama

W najnowszym, 5. sezonie produkcji postać prezydenta Demko znów wraca do serialu, czym na swoim Instagramie pochwalił się sam Piotr Adamczyk:

„Dobrze, że Cię nie zabiliśmy” powiedziała Tiá Leoni, po krótkiej wspólnej scenie 4 sezonu Madam Secretary. W związku z tym Prezydent Józef Demko powraca w 5 tym sezonie:))

Wielu polskich widzów zwraca jednak uwagę na fakt, że wątek z udziałem Piotra Adamczyka utrwala w amerykańskim społeczeństwie wizję Polski jako kraju nacjonalistów niechętnych imigrantom i innym mniejszościom etnicznym.

Piotra Adamczyka już niebawem będzie można oglądać także w innej zagranicznej produkcji. Aktor wystąpił we włoskim serialu "Imię Róży", będącym ekranizacją najsłynniejszej powieści Umberto Eco.