Po „Belfrze”, „Kruku. Szepty słychać po zmroku” i „Nielegalnych”, „Mały Zgon” to jedna z kolejnych oryginalnych produkcji Canal+. Serial, który kręcony w technologii 4K, reżyseruje Janusz Machulski.

Reklama

- Jako namiętny widz seriali „Breaking Bad”, „Fargo” czy „Ozark”, marzyłem o tym by można było stworzyć coś podobnego w Polsce. Taka szansa nosi tytuł „Mały Zgon” i właśnie się pojawiła. Z przyjemnością opowiemy tę historię - mówi Juliusz Machulski.

„Mały Zgon” to kryminalna czarna komedia, w której skorumpowani stróże prawa zmierzą się z milionowymi długami karcianymi, a międzynarodowy kartel narkotykowy z poczciwymi, rodzimymi zakapiorami z Mazur. W cichym i spokojnym Małym Zgonie, sezon na zgony właśnie się rozpoczyna. Serial zabierze widzów w porywającą, czarno-komediowo kryminalną podróż przez świat narkotykowych karteli, gangsterów rządzących więzieniem, skorumpowanych stróży prawa i podziemnego pokera rozgrywanego o miliony. Wartka akcja prowadzi przez mazurskie jeziora, lasy i spokojne w teorii miasteczka. A wszystko zacznie się, gdy dyrektor więzienia zamieni się miejscami z gangsterem z programu ochrony świadków…

Reklama

W roli głównej pojawi się Piotr Grabowski („Prawo Agaty”, „Kryminalni”). W serialu zobaczymy też Annę Seniuk („Panny z wilka”, „Czterdziestolatek”), Katarzynę Herman („Volta”, „Córki dancingu”), Jacka Komana („Moulin Rouge!,”, „Kochaj i tańcz”, „Top of the lake”), Karolinę Gorczycę („Skrzydlate świnie”, „Miłość na wybiegu”), Mirosława Haniszewskiego (drugi sezon serialu "BELFER", „Jestem mordercą”, „53 wojny”), Grzegorza Przybyła, Karolinę Porcari, Julię Wyszyńską, Grzegorza Mielczarka i innych.