„Tu i teraz” autorzy przedstawiają jako prowokacyjny komediodramat o perypetiach współczesnej amerykańskiej rodziny. Bohaterami są profesor filozofii Greg (Tim Robbins), jego żona Audrey (Holly Hunter) oraz czwórka ich potomstwa - trójka dorosłych już, adoptowanych dzieci pochodzących z Somalii, Wietnamu i Kolumbii, a także biologiczna 17-letnia córka.

Reklama

Na wizerunku pozornie idealnej, postępowej rodziny z czasem pojawia się coraz więcej rys, a na powierzchnię wypływają kolejne sekrety skrywane dotąd przez członków familii. Jeden z synów zaczyna także widzieć rzeczy niedostrzegane przez resztę otoczenia. Zaniepokojeni rodzice udadzą się z nim do psychiatry.

Pomysłodawcą serialu jest Alan Ball, twórca „Czystej krwi” i „Sześciu stóp pod ziemią”. Ball, wraz Utą Briesewitz i Jeremym Podeswą, stanął także za kamerą produkcji.

Obok Robbinsa i Hunter pierwsze skrzypce w obsadzie grają także Sosie Bacon, Jerrika Hinton, Raymond Lee, Daniel Zovatto i Peter Macdissi.

Reklama

Serial będzie emitowany od poniedziałku, 12 lutego, w HBO i HBO GO. Premiera odbędzie się o godz. 3.00 nad ranem równolegle z emisją amerykańską. Pierwszy i kolejne odcinki będzie można oglądać także w poniedziałki o godzinie 20.10 w HBO, natomiast powtórki - o godz. 21.00 w HBO3. W każdy poniedziałkowy poranek nowe odcinki serialu będą się pojawiać także na platformie HBO GO.