Udział w nowej odsłonie serii potwierdził laureat Oscara za rolę w dramacie „Moonlight”, Mahershala Ali. We wcześniejszych sezonach główne role grali Matthew McConaughey i Woody Harrelson (w sezonie 1.) oraz Colin Farrell i Rachel McAdams (w sezonie 2.).

Reklama

Trzecia seria ma się koncentrować na śledztwie w sprawie okrutnej zbrodni, do której doszło w Ozark, terenie położonym w środkowej części USA, otoczonym przez rzeki Missouri, Arkansas i Missisipi.

Mahershala Ali wcieli się w Wayne'a Haysa, detektywa policji stanowej. Carmen Ejogo zagra główną rolę kobiecą i sportretuje Amelię Reardon, nauczycielkę z Arkansas, powiązaną z dziećmi, które zaginęły w 1980 roku.

Za kamerą serii zadebiutuje Nic Pizzolatto, twórca całego cyklu. Reżyserem poszczególnych odcinków będzie jednak także utalentowany spec od niezależnych thrillerów, Jeremy Saulnier („Blue Ruin”, „Green Room”).

Carmen Ejogo ostatnio mogliśmy oglądać w filmach „Obcy: Przymierze”, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, „To przychodzi po zmroku”, „Noc oczyszczenia: Anarchia” oraz w serialu „The Girfriend Experience”. Sławę aktorce przyniosła m.in. rola Coretty Scott King, żony Martina Luthera Kinga, w nominowanej do Oscara „Selmie” Avy DuVernay.