Bose żył w latach 1897-1945. W czasie II wojny światowej wszelkimi sposobami walczył o uwolnienie Indii spod wpływów imperium brytyjskiego. W tym celu nie zawahał się nawet zawrzeć sojuszu z faszystami. Choć jednak spotykał się i z Hitlerem, i z Mussolinim, nie lubił nazistów, a jedynie dzielił z nimi wojujące poglądy nacjonalistyczne. Poza tym wspierał równouprawnienie kobiet i wiele idei liberalnych.

Reklama

Nad serialem w Małopolsce pracowało ok. 200 statystów oraz 50 Polaków z ekipy technicznej z ramienia firmy Film Polska Productions, znanej już wcześniej z realizacji takich indyjskich projektów w Polsce, jak bollywoodzki thriller „Kick” i komedia romantyczna „Shaandaar”.

Zdjęcia zrealizowano w Krakowie, Tarnowie, Brzesku i Chabówce. Miejscowości te zagrały tło podróży po Europie indyjskiego bohatera narodowego w latach 30. XX wieku.

Za kamerą „Bose. Dead/Alive” stanął Pulkit. Scenariusz napisał Reshu Nat. Główną rolę zagrał Rajkummar Rao, któremu partnerują m.in. Naveen Kasturia i Edward Sonnenblick.

Premiera serialu odbędzie się pod koniec października.