W serii komiksów tytułowy Punisher to w cywilu Frank Castle, były żołnierz, któremu życie upływa na zemście za śmierć bliskich. W wersji telewizyjnej, za którą odpowiada Steve Lightfoot („Hannibal”), Castle będzie nowojorskim gliniarzem, który po godzinach rozprawia się z bandziorami w sposób niezupełnie zgodny z prawem.

Punisherem będzie tym razem Jon Bernthal („Żywe trupy”, „Baby Driver”), który wcielał się w tę rolę już w epizodach serialu „Daredevil”. Bernthal tak bardzo spodobał się fanom komiksu, że producenci z Marvela i Netflixa podjęli decyzję o oddzielnym serialu poświęconym właśnie Punisherowi.

W jednym z nowych zwiastunów widzimy m.in. efektowne zbliżenie na twarz Punishera, który mówi: „Idę po ciebie”.

W obsadzie poza Bernthalem znaleźli się także Ben Barnes („Westworld”), Ebon Moss-Bachrach („Dziewczyny”), Daniel Webber („Zatoka serc”), Jaime Ray Newman („Bates Motel”), Paul Schulze („W garniturach”) i Michael Nathanson („The Knick”).

Premiera serialu o Punisherze planowana jest jeszcze tej jesieni, w bliżej niesprecyzowanym terminie.

„Punisher” pierwszy raz trafił na ekrany w filmie z Dolphem Lundgrenem z 1989 roku. Piętnaście lat później Mściciela sportretował Thomas Jane, a później jeszcze Ray Stevenson w obrazie „Punisher: Strefa wojny z roku 2008.