Mieszkańcy nadmorskiego Broadchurch zaznali spokoju - w końcu po długotrwałym i wyniszczającym śledztwie udało się złapać zabójcę małego Danny’ego. Wszyscy mają nadzieję, że sprawiedliwości stanie się zadość i morderca zostanie ukarany. Jednak podczas pierwszej rozprawy zaprzecza on wszystkiemu i twierdzi, że jest niewinny. To oświadczenie wywołuje szok i niedowierzanie. W tym przypadku bowiem rozpocznie się regularny proces, podczas którego rodzina Danny’ego na nowo będzie musiała przejść przez koszmar. Zwłaszcza, że oskarżony wynajął jednego z najlepszych adwokatów w kraju. Zrozpaczona matka Danny’ego zwraca się z prośbą o pomoc do Jocelyn Knight (w tej roli Charlotte Rampling) – niegdyś wybitnej prawniczki, która wycofała się z życia zawodowego i towarzyskiego. Czy uda się ją przekonać do tego, by doprowadziła do skazania mordercy? W międzyczasie detektyw Alec Hardy (David Tennant) powraca do niedokończonego dochodzenia, które zniszczyło mu karierę, zdrowie i życie rodzinne. Czy wraz z pomocą detektyw Ellie Miller (Olivia Colman) uda mu się rozwiązać zagadkę zabójstwa dwóch dziewczynek z Sandbrook?

Reklama

Ale kino+ pokaże drugi sezon „Broadchurch” pięć miesięcy po jego amerykańskiej premierze. Serial stał się jedną z najgłośniejszych produkcji kryminalnych ostatnich lat. Zdobył szereg nagród i wyróżnień, wśród nich Nagrodę BAFTA 2014 w trzech kategoriach: za najlepszy serial dramatyczny, najlepszą pierwszoplanową rolę żeńską dla Olivii Colman i najlepszą drugoplanową rolę męską dla Davida Bradleya (znany m.in. z roli Argusa Filcha z serii o „Harrym Potterze” czy Waldera Freya z „Gry o tron”). Olivia Colman była również nominowana za swoją rolę do nagrody Emmy. Koniec pierwszego sezonu zgromadził w Wielkiej Brytanii przed telewizorami prawie 9 milionów widzów. W drugim sezonie rewelacyjną kreację stworzyła legenda kina Charlotte Rampling („Nocny portier”, „Pod piaskiem”, „Basen”).

Broadchurch” sezon 2 - emisje 8 odcinków w niedziele, od 16 sierpnia do 6 września. Powtórki w sobotnie popołudnia, ok. 16:00.