Przypomnijmy, że polscy widzowie będą mogli obejrzeć pierwszy odcinek piątego sezonu "Gry o tron" w nocy z 12 na 13 kwietnia o godz. 3.00 nad ranem w HBO i HBO GO - równolegle z emisją w USA. W HBO GO pierwszy odcinek będzie odkodowany.

Reklama

W sieci właśnie pojawiło się wideo, na którym można zobaczyć pracę aktorów i kaskaderów przy scenach walk i przekonać się, które gwiazdy serialu nie chcą korzystać z pomocy profesjonalistów i wolą same wymachiwać mieczem.

Serial "Gra o tron" jest adaptacją sagi fantasy George'a R.R. Martina "Pieśń lodu i ognia", w której polityka i seks przeplatają się w prowadzonej przez siedem rodów walce o kontrolę nad legendarnym królestwem Westeros. To epicka opowieść o zdradzie i prawości, więzach rodzinnych i honorze, ambicjach i miłości, śmierci i woli przetrwania. Najnowszą odsłonę opowieści wyreżyserowali Michael Slovis (odcinki 1-2), Mark Mylod (3-4), Jeremy Podeswa (5-6), Miguel Sapochnik (7-8) i David Nutter (9-10). Do swych ról powrócili Peter Dinklage, Lena Headey, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Kit Harington, Natalie Dormer, Maisie Williams oraz Sophie Turner.