"Olive Kitteridge" to czteroczęściowy miniserial produkcji HBO, który został entuzjastycznie przyjęty podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji. Nieśpieszna akcja, która wciąga widza bez reszty.

Reklama

"Olive Kitteridge" to świetnie zagrany i zrealizowany serial – pisze The Hollywood Reporter. The Telegraph dodaje: Dzięki Frances McDormand wyrazista bohaterka staje się postacią z krwi i kości w pełnym wydarzeń miniserialu o misternie zazębiającej się akcji. "Olive Kitteridge" to wciągający, niezwykle inteligentny serial obyczajowy – nic dziwnego, że wzbudza w widzach ogromne emocje - skomentował Indiewire.

Akcja "Olive Kitteridge" toczy się w Crosby, małym miasteczku w Nowej Anglii. Tytułowa Olive Kitteridge (Frances McDormand) jest nauczycielką matematyki w szkole średniej. Charakteryzuje ją cięty humor, surowe usposobienie i twarde zasady moralne, za którymi Olive skrywa dobre serce. Jej mąż Henry (Richard Jenkins) prowadzi lokalną aptekę. Serial koncentruje się na głównej bohaterce i jej relacjach z otoczeniem - przedstawia wydarzenia na przestrzeni 25 lat życia miasteczka. Pokazana jest codzienność Olive i jej zwyczajne, pełne mniejszych i większych problemów życie. Odsłaniane są tajemnice i skrywane związki, przestępstwa i dramaty małej społeczności.

W głównych rolach występują zdobywczyni Oscara Frances McDormand oraz nominowany do nagrody Amerykańskiej Akademii Richard Jenkins. Partnerują im nagrodzony Złotym Globem Bill Murray, John Gallagher Jr., Peter Mullan, Rosemarie DeWitt, Zoe Kazan oraz Ann Dowd. Za reżyserię serialu odpowiada Lisa Cholodenko. Scenariusz, na podstawie uhonorowanej Pulitzerem powieści Elisabeth Strout, stworzyła zdobywczyni Emmy - Jane Anderson. Producentami serialu są Tom Hanks, Gary Goetzman, Frances McDormand oraz Jane Anderson.

Miniserial "Olive Kitteridge" będzie można oglądać od 10 listopada, w poniedziałki o godz. 22.00 w HBO. Od 4 listopada produkcja w całości jest dostępna w serwisie HBO GO.