Akcja serialu osadzona jest w Nowym Jorku, w szpitalu Knickerbocker, w pierwszych latach XX wieku, gdy nie istniały antybiotyki, a umieralność pacjentów była zatrważająco wysoka. Dr John Thackery wprowadza własne, pionierskie rozwiązania medyczne, jednocześnie zmagając się z uzależnieniem od kokainy. Thackery stoi na czele młodego, odważnego zespołu, w skład którego wchodzą jego protegowany Everett Gallinger, młody Bertie Chickering Jr. oraz Algernon Edwards – obiecujący chirurg z Europy, który – wbrew woli Thackery’ego, zostaje włączony do zespołu. Galerię charakterystycznych postaci serialu uzupełniają Cornelia Robertson, córka dobroczyńcy szpitala; gburowaty kierowca ambulansu Tom Cleary; Lucy Elkins, nowa twarz w zespole pielęgniarek; szemrany zarządca szpitala Herman Barrow, oraz siostra Harriet, pielęgniarka, która nie obawia mówić się, co myśli.

Reklama

Wszystkie dziesięć odcinków serialu reżyseruje Steven Soderbergh, zdobywca Oscara za "Traffic" i nagrody Emmy za film HBO "Wielki Liberace". W roli doktora Johna Thackery’ego występuje Clive Owen, nominowany do Oscara, laureat Złotego Globu za film "Bliżej". W serialu występują także André Holland ("42-Prawdziwa historia amerykańskiej legendy"), Eve Hewson ("Wszystkie odloty Cheyenne’a"), Jeremy Bobb ("Wilk z Wall Street"), Juliet Rylance ("Sinister"), Michael Angarano ("U progu sławy"), Chris Sullivan ("Odruch serca"), Cara Seymour ("Była sobie dziewczyna") i Eric Johnson ("Flash Gordon"). Scenarzystami serialu są Jack Amiel i Michael Begler, którzy są również producentami serialu obok Stevena Soderbergha, Clive’a Owena, Michaela Sugara i Gregory’ego Jacobsa

Premiera serialu "The Knick" odbędzie się w sobotę, 9 sierpnia o godz. 22.00 w Cinemax, dzień po premierze amerykańskiej. Serial będzie również dostępny w serwisie internetowym HBO GO.