Wyprodukowane przez HBO "Dziecko Rosemary" będzie kolejną próbą przeniesienia na ekran, powieści grozy autorstwa Ira Levina. Pierwszą, filmową adaptację nakręcił Roman Polański w 1968 roku. Film zdobył ogromną popularność na całym świecie i przyniósł sławę polskiemu reżyserowi.

Tym razem, historia młodego małżeństwa, które spodziewając się dziecka, przeprowadza się do nowego mieszkania w Paryżu, zostanie przedstawiona w formie serialu. Rolę Rosemary, którą u Polańskiego zagrała Mia Farrow, powierzono znanej z "Avatara" Zoe Saldana. Za kamerą stanie uznana polska reżyserka, Agnieszka Holland. Jak podaje portal onet.pl, w obsadzie znalazło się także miejsce dla Weroniki Rosati.

Rola w tak dużej, amerykańskiej produkcji to kolejny sukces na koncie Rosati. Aktorka, która od dłuższego czasu pomału, acz konsekwentnie wydeptuje sobie ścieżkę kariery w Hollywood, ma już na swoim koncie występ w serialu "Luck" u boku Dustina Hoffmana oraz epizodyczne role w filmach "Twardziele", "Ice Man: Historia mordercy" czy "Last Vegas".