Wojciech Medyński jest znany z popularnych seriali m.in. "M jak Miłość", "Na wspólnej", "Samo życie", "Pierwsza miłość", a także ze spektakli teatralnych: "Single i remiksy", gdzie gra razem z Anną Muchą, Weroniką Książkiewicz i Lesławem Żurkiem oraz z komediowego show teatru improwizacji Ab Ovo.

W "Galerii" wcieli się w rolę Piotra Orczyńskiego - właściciela kasyna, 38-letniego, inteligentnego i błyskotliwego mężczyzny. Postać grana przez Wojciecha Medyńskiego stanie się powodem rozterek sercowych Kasi Kossowskiej, w rolę której wciela się Paulina Chapko. Czy tych dwoje będzie miało szansę stworzyć szczęśliwy związek?

Do tej pory w serialach telewizyjnych byłem kojarzony głównie z rolami czarnych charakterów, tym razem jest odrobinę inaczej. Pomimo tego, że Piotr Orczyński, którego gram, ma kryminalną przeszłość, to jednak zdecydował skończyć ze światkiem przestępczym i żyć jako prawy obywatel. Nie jest to jednak proste, tym bardziej, gdy w jego życiu pojawia się piękna kobieta, która na nieszczęście jest córką policjanta. Mam nadzieję, że ten wątek spodoba się widzom - mówi Wojciech Medyński.

Trzeci sezon serialu "Galeria" wystartował 3 stycznia, najnowsze epizody z Wojciechem Medyńskim zostaną wyemitowane jeszcze w tym miesiącu. Premierowe odcinki są pokazywane w piątki o godz. 17.55.

"Galeria" to historia trzech rodzin: Woydattów, Kossowskich i Dworzaków. Serial przedstawia ich dążenie do sukcesu i rywalizację. Namiętności, uzależnienia, zazdrość, zbrodnie, walka o pieniądze i wpływy, pogoń za marzeniami i wielka miłość - oto tematy „Galerii”. Serial jest emitowany w TVP1 od 2012 roku.