"Stawka większa niż życie" powstała między marcem 1967 a październikiem 1968, po sukcesie kilkunastu widowisk Teatru Telewizji pod tym samym tytułem. Nakręcono około 30 tysięcy metrów taśmy, co odpowiada metrażowi 12 filmów fabularnych. W serialu zagrało ok. 700 aktorów. Serial był wielokrotnie emitowany w Polsce. W Czechach doczekał się nawet swojej strony internetowej. Był pokazywany na terenie b. Związku Radzieckiego, na Bałkanach, w Skandynawii, Chinach i krajach Ameryki Południowej. Łącznie "Stawkę większą niż życie" na całym świecie oglądało około miliarda widzów.

Reklama

Z okazji jubileuszu, kanał TVP Seriale przypomina widzom losy ulubionych bohaterów. Ostatni odcinek "Stawki większej niż życie" zostanie nadany w niedzielę 6 października o godz. 16.50. Wcześniej o godz. 16.35 program "Tajemnica J-23", w którym Stanisław Mikulski i Emil Karewicz opowiedzą o kulisach powstania i fenomenie popularności najpopularniejszego polskiego serialu.

W piątek 4 października Stanisław Mikulski i Emil Karewicz będą gośćmi programu "Świat się kręci" (TVP 1, godz. 18.30).

Z okazji jubileuszu "Stawki większej niż życie" TVP wprowadza 50% rabat na dvd, na których są wydane wszystkie odcinki kultowego serialu. Rabat będzie obowiązywał od 1 do 10 października 2013 r. Wystarczy wejść na stronę sklep.tvp.pl i wpisać kod rabatowy TVPSeriale (pisane łącznie).