6. sezon "Czasu honoru" będzie składał się z 13 odcinków. Akcja rozgrywa się w 1946 roku, rok po wydarzeniach przedstawionych w piątym sezonie. Druga połowa 1946 roku. Polskie podziemie antykomunistyczne jest rozbite i podzielone. W miejscu rozwiązanej Armii Krajowej działa wiele organizacji, które nie mają ze sobą kontaktu. Część prowadzi działania na własną rękę. Legendarni dowódcy leśnych oddziałów partyzanckich niechętnie podporządkowują się przychodzącym z zagranicy rozkazom, często niejasnym bądź sprzecznym ze sobą nawzajem. Podziemie zaczyna pogrążać się w organizacyjnym chaosie.

Reklama

Główni bohaterowie serialu – Bronek (Maciej Zakościelny), Michał (Jakub Wesołowski) i Władek (Jan Wieczorkowski) nie mogą pogodzić się z nowym, panującym porządkiem. Postanawiają zgodnie z przekonaniami i złożoną przysięgą walczyć o dobro kraju. Ich decyzje wpłyną na najbliższych – Wandę (Magdalena Różczka), Celiną (Olga Bołądź), Rudą (Karolina Gorczyca) i Lenę (Agnieszka Więdłocha). Kolejny raz miłość, przyjaźń i zaufanie zostaną wystawione na poważną próbę.

W 6. sezonie widzowie będą śledzić dalsze losy trójki bohaterów – Bronka, Michała, Władka oraz ich najbliższych – od momentu, w którym zakończyła się 5. część, czyli gdy drogi przyjaciół z AK rozchodzą się, a Janek (Antoni Pawlicki) ginie z rąk pułkownika Wasilewskiego.

Pełna napięcia akcja obejmować będzie m.in. walki partyzanckie, tajne akcje, prowokacje wywiadów, aresztowania, rozstania i powroty bohaterów. To wszystko na tle codziennego życia odbudowującej się z gruzów Warszawy w pierwszych latach panowania w Polsce komunistów.

Zdjęcia do serialu rozpoczną się 28 kwietnia br. i potrwają do połowy sierpnia. Serial realizowany jest głównie na terenie Warszawy (m.in. w Parku Skaryszewskim, kościołach przy Czerniakowskiej i Senatorskiej, restauracjach w Wilanowie, Cmentarzu Powązkowskim, Instytucie Francuskim przy Senatorskiej), a także w Zalesiu Górnym, Milanówku, Konstancinie, Sulejówku, Jabłonnie, Jadwisinie, Płocku. Pierwszy klaps na planie "Czasu Honoru" padnie w siedzibie Polskiego Radia przy Alei Niepodległości. Serialowa Wanda jako spikerka radiowa odczytuje wiadomości.

Dla potrzeb realizacji serialu zainscenizowane zostały m.in.: targowisko, bar mleczny, warszawskie ulice z lat 40-tych, pokoje przesłuchań, mieszkania w Warszawie lat 40-tych, kawiarnia i pub w Londynie, placówki dyplomatyczne w Monachium.

Wielbiciele sensacji z pewnością znajdą coś dla siebie. W serialu nie zabraknie scen kaskaderskich, pościgów, aresztowań, strzelaniny i napadów, które wymagają od aktorów serialu doskonałej kondycji fizycznej. Niewątpliwie jedną z największych i najtrudniejszych scen w serialu będzie odbicie więźniów z ośrodka rządowego, w rzeczywistości znajdującego się w Jadwisinie – pałacu Radziwiłłów.

W realizacji 70 dni zdjęciowych udział weźmie około 130 aktorów, 1000 statystów, kilkudziesięciu członków grupy konstrukcyjnej i kilkunastu kaskaderów.

Każdy – aktor, statysta czy kaskader, kto pojawia się w obiektywie kamery, wymaga dokładnej i często czasochłonnej charakteryzacji, obejmującej makijaż, fryzurę oraz kostium z lat 40-tych. Największym zaskoczeniem dla widzów będzie postać Rainera. Grający go Piotr Adamczyk zostanie poddany specjalnej charakteryzacji.

W obsadzie VI części serialu widzowie zobaczą: Macieja Zakościelnego, Jana Wieczorkowskiego, Jakuba Wesołowskiego, Magdalenę Różdżkę, Agnieszkę Więdłochę, Karolinę Gorczycę, Olgę Bołądź, Katarzynę Gniewkowską, Ewę Wencel, Piotra Adamczyka, Magdalenę Cielecką.
Pojawią się także nowi bohaterowie, w których wcielą się m.in.: Sonia Bohosiewicz, Marcin Żurawski, Joanna Osyda, Wojciech Mecwaldowski, Jerzy Schejbal.

6. sezon "Czasu honoru" trafi na antenę Telewizji Polskiej już jesienią.