PAP Life: - Grana przez ciebie Zuza to twarda, zdecydowana kobieta. Bizneswoman, która stroni od miłości. Czy w drugiej serii "Przyjaciółek" zmieni się coś w życiu twojej postaci?

Reklama

Anita Sokołowska: - Nic nie stępi jej ciętego języka i dowcipu, ale na pewno pojawią się okoliczności, które przewartościują jej życie. Bardzo się cieszę, ponieważ mam wiele ciekawych scen do grania, dużo emocji jest zapisanych w scenariuszu. Będzie i śmiesznie i strasznie...

W drugiej serii pojawią się nowe postaci. Wpłyną na życie twojej bohaterki?

Widzowie poznają matkę Zuzy, która wyjaśni, dlaczego moja bohaterka tak się zachowuje i dlaczego okryła się takim pancerzem. Pojawi się także nowy mężczyzna. Zuza się nie zakocha, ale będzie miała przyjemność z przebywania z nim... Będzie się działo(śmiech).

Czy dzięki "Przyjaciółkom" twoja kariera nabrała tempa?

Reklama

"Przyjaciółki" to cudowny projekt, ale przecież od ośmiu lat gram także w serialu "Na dobre i na złe" oraz w teatrze w Bydgoszczy. 2 lutego miałam premierę "Wiśniowego sadu". Niestety doba ma tylko 24 godziny. Produkcja "Na dobre i na złe" z wielkim zrozumieniem przyjęła mój udział w "Przyjaciółkach". Przez chwilę pojawiałam się tam rzadziej, jednak teraz znów wracam z wielkim, niestety tragicznym, doświadczeniem Leny. Bardzo cieszę się z udziału w "Przyjaciółkach", ponieważ ta rola pokazał moją inną stronę, inne możliwości aktorskie. Dzięki Zuzie otrzymuję propozycje grania postaci z charakterem.

Reklama

W Warszawie masz dużo pracy na planie, bierzesz udział w konferencjach i imprezach promujących seriale... A jak jest w Bydgoszczy? Dostrzegasz tam swoją popularność?

Owszem. W ogóle w mniejszych miastach pojawienie się w teatrze znanej z telewizji twarzy, jest wydarzeniem. To zazwyczaj są bardzo miłe przeżycia, wiele ciepłych słów. Najczęściej ludzie poznają mnie po głosie(śmiech). W Bydgoszczy odczuwam wielką sympatię. Pojawiają się kwiaty na ukłonach w teatrze, wiadomości na Facebooku po spektaklach. To jest budujące i miłe. Poza tym bardzo się cieszę z pracy w Bydgoszczy. To jest miasto, w którym mogę się wyciszyć i w spokoju pracować nad rolą.

Czego w takim razie można ci życzyć?

Wolnego tygodnia(śmiech).

Anita Sokołowska aktorka telewizyjna, teatralna i filmowa. Absolwentka szkoły filmowej w Łodzi. Szerszej widowni znana przede wszystkim z roli Leny Latoszek w serialu "Na dobre i na złe" oraz Zuzy w nowym serialu Polsatu "Przyjaciółki". Ma 37 lat.