Emitowana jesienią pierwsza seria "Przyjaciółek", co czwartek gromadziła przed telewizorami około trzy mln. widzów.

Reklama

Do obsady w kolejnym sezonie dołączyły nowe gwiazdy. Oprócz głównych bohaterek granych przez Anitę Sokołowska, Małgorzatę Sochę, Magdalenę Stużyńską i Joannę Liszowską oraz ich serialowych partnerów Lesława Żurka, Marcina Rogacewicza oraz Bartosza Kasprzykowskiego, widzowie zobaczą Aleksandrę Popławską, Mariusza, Drężka, Pawła Królikowskiego i Mikołaja Krawczyka.

Popławska i Drężek pojawią się w wątku serialowej Ingi, czyli Małgorzaty Sochy, Paweł Królikowski zagra z Małgorzatą Stużyńską, a postać grana przez Mikołaja Krawczyka będzie smalić cholewki do Zuzy granej przez Anitę Sokołowską.

"Przyjaciółki" to historia czterech trzydziestoletnich kobiet, które znają się jeszcze z liceum. Ich przyjaźń przetrwała długą przerwę. Po latach kobiety spotkały się znów, by wspierać się w trudnych chwilach. Zuza to przebojowa pani dyrektor z korporacji, która całkowicie zamknęła się na mężczyzn. W nowym sezonie kobieta będzie pracowała ponad miarę, żeby tylko odpędzić od siebie mężczyznę... Patrycja z kolei ma swój zakład kosmetyczny i wielką miłość. Nie ma niestety dzieci, które są spełnieniem jej marzeń. Natura pozbawiła Patrycję możliwości posiadania dzieci, dlatego w drugiej serii wraz ze sowim partnerem zdecyduje się na wykorzystanie metody in vitro.

Trzecią przyjaciółką jest Inga, dla której pierwsza seria zakończyła się fatalnie. Przyjaciółki posądziły ją o romans z mężem jednej z nich. Ta piękna samotna matka będzie robiła wszystko, aby wytłumaczyć dziewczynom to koszmarne nieporozumienie. Ostatnią z przyjaciółek jest Anka - przykładna matka i żona, która ma spory problem z alkoholem. To właśnie ją zdradza mąż. Anka wyciągnęła błędne wnioski ze sowich obserwacji związanych z relacji jej męża i Ingi. W nerwach wsiadła do samochodu. Nadmierna prędkość i zajęte myśli doprowadziły do tragicznego wypadku... Czy Anka przeżyje?

Reklama

Wszystkim twórcom tego serialu zależy na tym, aby był on jak najbliżej normalnego życia. Pokazujemy i problemy i chwile szczęścia. Coraz częściej przekonuję się, że to właśnie prawdziwe życie pisze niewiarygodne scenariusze. Mam nadzieję, że druga seria nie zawiedzie fanów, którzy polubili nasz serial właśnie za to. Staramy się cały czas być bardzo blisko człowieka, nie tego ładniejszego, lepszego, tylko tego, którego mijamy codziennie na ulicy - powiedziała Joanna Liszowska.

Drugi sezon "Przyjaciółek" - od 28 lutego w każdy czwartek o godzinie 21 na antenie telewizji Polsat.