Telewizja Polska S.A. podpisała umowę z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej na kontynuację serialu "Głęboka woda", który powstaje również przy współfinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Zrealizowanych zostanie dwanaście nowych odcinków, które wiosną zostaną wyemitowane na antenie TVP2.

Reklama

We Wrocławiu rozpoczęły się zdjęcia do drugiego sezonu serialu z Marcinem Dorocińskim w roli głównej, które potrwają do połowy lutego. Wyreżyseruje go, podobnie jak poprzednio, Magdalena Łazarkiewicz. Reżyserem wybranych odcinków będzie też Kasia Adamik. Producentem wykonawczym jest wrocławska firma Media Brigade.

"Głęboka woda" wyróżniony m.in. prestiżową Prix Italia w Turynie dla najlepszego serialu TV, nagrodą specjalną Prix Europa w Berlinie oraz "Gold Plaque" na Hugo TV Awards w Chicago opowiada o grupie pracowników socjalnych jednego z Ośrodków Pomocy Społecznej. Zespół, pod przewodnictwem Wiktora Okulickiego mierzy się z kolejnymi ludzkimi dramatami. Bohaterowie serialu to z zawodu pracownicy socjalni, z powołania zaś społecznicy, którzy za wszelką cenę starają się przeprowadzić potrzebujących przez "głęboką wodę" na bezpieczny brzeg.

W drugim sezonie rozwinięte zostaną wątki osobiste głównych bohaterów, w tym postaci granej przez Marcina Dorocińskiego. Widzowie m.in. poznają tajemnice przeszłości Wiktora, która tak silnie determinuje jego aktualne życie. Do serialu dołączy również nowa obsada, a więc pojawią się nowi bohaterowie i kolejne ludzkie dramaty. Na ekranie zobaczymy także aktorów znanych z poprzedniej serii "Głębokiej wody": Katarzynę Maciąg, Małgorzatę Buczkowską, Rafał Maćkowiaka, Martę Klubowicz i wielu innych.

Przed drugą serią "Głębokiej wody", która rozpocznie się w marcu, TVP2 przypomni początkowe losy bohaterów. 16 grudnia rozpocznie się powtórna emisja pierwszej sezonu serialu.