Tytułowy Dexter Morgan (wielokrotnie nagradzany za tę rolę Michael C. Hall- zdobywca, między innymi: Złotego Globu czy nagrody Gildii Aktorów Amerykańskich), to mężczyzna
o dwóch obliczach. Na co dzień jest przykładnym ojcem, pracującym jako analityk krwi w Miami Metro Police Department. Uczynny, solidny i cichy Dexter ma jednak swój sekret. W nocy ujawnia naturę seryjnego mordercy.

Reklama

W Stanach Zjednoczonych zadebiutował już najnowszy 7. sezon popularnego serialu. Zanim produkcja trafi do Polski, widzowie mogą przypomnieć sobie, co wydarzyło się w 6. sezonie. Na kanale 13th Street Universal, w każdy czwartek o godzinie 22.00 emitowany będzie kolejny odcinek szóstej odsłony serialu.

Media

Z tej okazji, stacja 13th Street Universal, zapytała profilera, Jana Gołębiowskiego z Centrum Psychologii Kryminalnej o to, czy Dexter mógłby być postacią autentyczną:

Jak najbardziej! Morderca Dennis Rider, zwany BTK, miał żonę i dwójkę dzieci. Gdy został złapany, rodzina była w szoku, podobnie z resztą jak sąsiedzi. Ted Bundy co prawda nie miał ułożonego życia rodzinnego, ale studiował prawo, psychologię, pracował w telefonie zaufania. Dobrze wyglądał i był aktywny politycznie. John Wayne Gracy miał żonę, dzieci, firmę budowlaną, prowadził działalność charytatywną. Mimo pozornej normalności, wszyscy byli seryjnymi mordercami.