Serial HBO "Zakazane imperium" to wyprodukowana przez Martina Scorsese i Terrence'a Wintera opowieść o porachunkach gangsterów w czasach prohibicji. Enoch "Nucky" Thompson (Steve Buscemi) jest prominentnym politykiem i biznesmenem, który sprawuje kontrolę nad Atlantic City. To człowiek sukcesu, który nie boi się zdecydowanych ruchów - w trzecim sezonie poniesie konsekwencje dramatycznych wyborów dokonanych zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Reklama
HBO

Akcja trzeciego sezonu rozpoczyna się w Sylwestra 1922 roku. Szalone lata 20-ste, trwa ożywienie gospodarcze, coraz trudniej jest kupić alkohol, grupom przestępczym wyrasta bardzo poważna konkurencja, w wyniku czego dochodzi do nasilenia przemocy wśród gangsterów. Małżeństwo Nucky’ego z Margaret (Kelly MacDonald) rozpada się, gdy żona przekazuje wysoką darowiznę na rzecz kościoła. Dodatkowo na rynku pojawia się nowy gracz, który nawiązuje strategiczny sojusz między grupami z Nowego Jorku i Atlantic City, aby przejąć alkoholowy interes Nucky’ego.

Serial "Zakazane imperium" zdobył osiem nagród Emmy, m.in. statuetkę za najlepszą reżyserię serialu obyczajowego dla Martina Scorsese oraz dwa Złote Globy – nagrodę za swoją kreację otrzymał Steve Buscemi. W tym roku Zakazane imperium otrzymało dwanaście nominacji do nagród Emmy.

HBO
Reklama

Trzeci sezon "Zakazanego imperium" będzie można oglądać od 17 września w HBO, HBO GO i HBO OD. Serial składa się z dwunastu odcinków, które będą emitowane w każdy poniedziałek o godz. 22.00 w HBO. Powtórkę drugiego sezonu serialu można będzie obejrzeć w ramach maratonu w weekend 15 i 16 września od godz. 23.00 w HBO2. Cały drugi sezon jest również dostępny w HBO GO.