FOX International Channels (FIC) oraz BBC Worldwide ogłosiły zawarcie partnerskiej umowy dotyczącej ostatniej koprodukcji Starz i BBC Worldwide: historycznego serialu fantasy zatytułowanego „Da Vinci’s Demons”. Wcześniej firma Starz ogłosiła, że zamówiono 8 odcinków serialu.

Reklama

Serial, według scenariusza Davida S. Goyera („Batman – Początek”, „Mroczny Rycerz”), śledzi „nieopowiedzianą” historię jednego z największych geniuszy świata, w okresie jego burzliwej młodości w renesansowej Florencji. Błyskotliwy i pełen pasji dwudziestopięcioletni Da Vinci to artysta, wynalazca, fechmistrz, kochanek, marzyciel i idealista. Jako wolnomyśliciel o niemalże ponadludzkim intelekcie i talentach, próbuje żyć w granicach danej mu rzeczywistości i epoki. Nie tylko zaczyna widzieć przyszłość, ale i ją wymyślać.

Sharon Tal Yguado, SVP ds. Programów Płatnych w FIC powiedziała: Po niebywałym sukcesie „The Walking Dead” szukaliśmy nowego sztandarowego serialu, który byłyby utrzymany w innym tonie i opowiadał inną historię, ale miał podobną siłę przekazu dla widzów na całym świecie. Zaproponowana przez Goyera wizja jednej z najbardziej enigmatycznych postaci historycznych rzuciła nas na kolana. Jesteśmy przekonani, że „Da Vinci’s Demons” to przełom w świecie seriali z epoki.

Steve Macallister, Prezes i Dyrektor Zarządzający BBC Worldwide Sales & Distribution dodał: To śmiały i ambitny projekt, przygotowany przez zespół Starza i Jane Tranter, który znakomicie wpisze się w ofertę licznych fantastycznych seriali dramatycznych wyświetlanych obecnie na kanałach FIC. Produkcja jest naprawdę unikalna i powinna wzbudzić ogromny entuzjazm widzów. Z ekscytacją podchodzimy do faktu, że historia Leonarda da Vinci będzie emitowana na całym świecie. To rozmach w pełni odpowiadający jednej z bezsprzecznie najbardziej wszechstronnych postaci w historii świata.

Jason Simms, SVP ds. Przejęć Globalnych w FIC stwierdził: FIC może poszczycić się wieloletnimi i pozytywnymi doświadczeniami w prowadzeniu globalnych projektów programowych na wielu rynkach. Wystarczy wspomnieć „The Walking Dead”, czy „Touch”. Cieszymy się, że wspólnie z BBC Worldwide uczestniczymy we wprowadzaniu tego znakomitego, ambitnego i ekscytującego nowego serialu.

Głównym twórcą serialu jest David S. Goyer, współscenarzysta uznanych przez krytyków hitów kinowych takich jak „Batman – Początek” i „Czarny Rycerz”, oraz twórca przygotowywanego „Man of Steel”. Producentem wykonawczym jest Julie Gardner („Doktor Who”, „Życie na Marsie”) wspólnie z Jan Tranter („Mała Dorrit”, „Stan gry”). W roli Leonarda wystąpi Tom Riley („Monroe”, „Bouquet of Barbed Wire”) a jego brytyjska koleżanka Laura Haddock („Upstairs Downstairs”) wystąpi w roli Lukrecji Donati, kochanki Lorenza Medici i Leonarda da Vinci.

Produkcja trwa. Serial jest realizowany w Szkocji. BBC Worldwide zachowuje wszelkie prawa poza USA, Kanadą i krajami działalności FIC.