Pomysłodawcą najnowszego serialu HBO jest Aaron Sorkin, zdobywca Oscara za Social Network oraz producent i scenarzysta wielokrotnie nagradzanego Emmy serialu "Prezydencki poker". W rolach głównych występują Jeff Daniels i Emily Mortimer. Serial pokazuje kulisy tworzenia serwisu informacyjnego, a także barwną galerię dziennikarzy, którzy codziennie toczą walkę, aby stacja wyemitowała przygotowany przez nich materiał. Dziennikarze, nie bacząc na słupki oglądalności, zawiłe relacje personalne i korporacyjne gierki, chcą przede wszystkim rzetelnie przedstawiać informacje.

Reklama

Uwielbiany przez widzów prezenter wiadomości Will McAvoy (Jeff Daniels) jest od pewnego czasu gospodarzem głównego wydania wiadomości na antenie swojej stacji. Sukces i rekordowa oglądalność „News Night” sprawiła, że McAvoy spoczął na laurach, zaczął odcinać kupony od sławy i stał się cyniczny. Udając zaangażowanie, relacjonuje aktualne wydarzenia, ale jak ognia unika tematów, które mają nawet najmniejszy związek z polityką. Ponieważ uważa się za gwiazdę, jest bardzo obcesowy i szorstki w kontaktach z ekipą wiadomości.

Pewnego dnia McAvoy porzuca swoją pozorną niezależność i opowiada się za jedną ze stron podczas publicznego protestu, który odwołuje się do najważniejszych wartości amerykańskiego patriotyzmu. Dziennikarz serwuje widzom na antenie płomienną tyradę, po czym zostaje wysłany przez kierownictwo stacji na przymusowe wakacje. Kiedy wraca do pracy, okazuje się, że większość z jego dawnych współpracowników pracuje nad realizacją innego programu, a podczas jego nieobecności, do redakcji przyjęto kilkoro nowych ludzi.

Aaron Sorkin po raz kolejny pokazuje nam kulisy i nieznane szerokiej publiczności aspekty funkcjonowania wybranej sfery życia publicznego. Dotychczas pokazał nam „od kuchni” wielką politykę w Białym Domu (serial Prezydencki poker), zasady funkcjonowania amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości (Ludzie honoru), pracy dziennikarzy (Redakcja sportowa), klubu sportowego (Moneyball), serwisu społecznościowego (Social Network), a teraz pracy telewizji (Newsroom). Pokazywane na ekranie wydarzenia stanowią tło zakulisowych dramatów jednostek, które są pokazywane z wyczuciem i humorem.

Premiera dziesięcioodcinkowego serialu odbędzie się 16 lipca na antenie HBO. Odkodowany premierowy odcinek "Newsroomu" będzie dostępny już od 25 czerwca w HBO GO przez miesiąc i u wybranych operatorów w HBO OD przez dwa tygodnie.