Według policyjnych statystyk przeszło 10.000 mężczyzn rocznie pada ofiarami przemocy domowej. Niektóre z tych małżeńskich nieporozumień kończą się tragicznie. Na każde 100 kobiet zabitych przez swoich mężów przypada 23 mężczyzn zabitych przez żony. Wśród polskich więźniów zaledwie 3 procent to kobiety. Natomiast aż 30 procent z nich to…zabójczynie. Narzędziami zbrodni w przypadku kobiet morderczyń są najczęściej przedmioty, które akurat znajdują się pod ręką – wałek do ciasta, nóż, tłuczek do mięsa. Ale zdarza się również, że zbrodnia jest zaplanowana, a ofiara zostaje zabita w bardziej wyrafinowany sposób - najczęściej jest to otrucie.

Reklama

Sobotnie popołudnia na kanale 13th Street przeniosą widzów do świata, w którym kobiety nie cofną się przed niczym, byle tylko zrealizować swoje cele. Funkcjonariusze policji i detektywi będą musieli stawić czoła słabszej płci, której bronią jest nie tylko sex-appeal, ale również nierzadko dużo cięższe i bardziej niebezpieczne instrumenty.

Policjanci z biura dochodzeniowego w serialuPrawo i porządek” będą rozwiązywać sprawę zabójstwa psychoterapeuty i pracownika platformy wiertniczej. Czyżby na życie tych mężczyzn targnęły się bliskie im kobiety? Z kolei niechlujny i impertynencki Columbo nie ma szczęścia do płci pięknej. Na jego drodze niejednokrotnie stają przebiegłe lisice i szalone z zazdrości morderczynie, które nie cofną się przed niczym, aby ukarać niewiernego kochanka. A to jeszcze nie wszystkie atrakcje.

Kobiety, które zabiły mężów” – nowy cykl na kanale 13th Street w każdą sobotę o 16:00.