Miłość, mroczne zagadki, tajemnice oraz humor – to wszystko znaleźć można w świecie zamieszkiwanym przez ludzi i wampiry, które po uruchomieniu masowej produkcji syntetycznej krwi opuściły trumny i nie muszą już polować na ludzi.

Reklama

W finałowym odcinku czwartego sezonu "Czystej krwi" Sookie wygrywa konfrontację z Marnie, ale jej rywalizacja z Debbie ma dla Tary fatalne w skutkach konsekwencje. Mieszkańcy miasteczka Bon Temps przeżywają trudne chwile z powodu ich dobrego znajomego, Russella Edgingtona i są nieświadomi, że już za chwilę czekają ich nowe zagrożenia.

Głównymi bohaterami serialu są Sookie Stackhouse (Anna Paquin), obdarzona niezwykłymi zdolnościami kelnerka, która słyszy ludzkie myśli oraz dwa wampiry - Bill Compton (Stephen Moyer) i Eric Northman (Alexander Skarsgård). Jego pomysłodawcą i producentem wykonawczym jest Alan Ball, twórca nagrodzonego Emmy serialu HBO "Sześć stóp pod ziemią". "Czysta krew" jest adaptacją serii bestsellerowych powieści Charlaine Harris.

HBO

W serialu występują również: Ryan Kwanten, Rutina Wesley, Sam Trammell, Nelsan Ellis, Chris Bauer, Carrie Preston, Todd Lowe, Jim Parrack, Deborah Ann Woll, Kristin Bauer van Straten, Joe Manganiello, Lauren Bowles, Denis O’Hare, Michael McMillian i Janina Gavankar. Po raz pierwszy w obsadzie serialu pojawiają się: Scott Foley, Terry Bellefleur, Christopher Meloni, Valentina Cervi oraz Lucy Griffiths.

Piąty sezon "Czystej krwi" będzie można oglądać od 11 czerwca w HBO GO i HBO OD. Serial składa się z dwunastu nowych odcinków, które jesienią serial będzie można oglądać w HBO.