Akcja drugiego sezonu "Rodziny Borgiów" rozpoczyna się w chwili, w której staje się jasne, że największym wyzwaniem pontyfikatu papieża Aleksandra VI nie są jego zamorscy rywale, ani ambitni politycy z Italii, lecz jego własne potomstwo. Do jego upadku mogą doprowadzić zakulisowe działania obłudnych ludzi z jego najbliższego otoczenia. Za sprawą Lukrecji, Vanozza i Giulia zbliżają się do siebie, by wspólnie podjąć walkę przeciw korupcji w Watykanie. Coraz bardziej zacięta rywalizacja między Cezarem i Juanem powoli przeradza się w braterską nienawiść. Widząc, że ojciec otwarcie faworyzuje Juana, Cezar ujawnia mroczną stronę swojej osobowości.

Reklama

Papieżowi bardzo zależało na tym, aby członkowie rodziny nigdy nie rywalizowali między sobą – twierdzi Jeremy Irons. Dobrze widział, że siła rodziny tkwi w jej jedności.

HBO

Twórcą serialu jest Neil Jordan. Zdjęcia powstały w Budapeszcie. W główną rolę, papieża Aleksandra VI wcielił się laureat Oscara, Jeremy Irons, który był za nią nominowany do Złotego Globu. W pozostałych rolach występują m.in.: François Arnaud, Holliday Grainger, Joanne Whalley, Lotte Verbeek, David Oakes i Colm Feore. Serial zdobył dwie nagrody Emmy w 2011 roku - za najlepsze kostiumy i muzykę.

HBO

Premierowe odcinki drugiego sezonu "Rodziny Borgiów" będzie można oglądać od soboty, 26 maja o godz. 22.00 w HBO. Powtórki będą emitowane w niedziele o godz. 21.00, we wtorki o godz. 23.00 oraz w czwartki o godz. 22.00 w HBO2. Pełen pierwszy sezon serialu można oglądać w HBO GO i HBO OD.