W najnowszej serii „Teorii wielkiego podrywu” gościnnie pojawi się jeden z najwybitniejszych przedstawicieli współczesnego świata mózgowców - astrofizyk Stephen Hawking. W jednym z odcinków spotka się on z Sheldonem, który wie, jak rozszczepić atom, ale z babkami nie idzie mu zbyt gładko.

Reklama

Czy profesor matematyki, kosmolog i geniusz astrofizyki będzie potrafił udzielić porady w dziedzinie relacji damsko-męskiej? Czy Sheldon ośmieli się zwierzyć geniuszowi z osobistych problemów? Odpowiedź pojawi się w 21 odcinku.

Mimo że Hawking od lat porusza się na wózku (choruje na stwardnienie zanikowe boczne), chętnie bierze udział w projektach telewizyjnych, a producenci starają się stworzyć dogodne dla niego warunki. Dotychczas pojawił się jako gość w kultowym „Star Trek: Następne pokolenie”, dubbingował także jedną z postaci w swoim ulubionym amerykańskim serialu „Simpsonowie”. Po sympatiach Hawkinga widać, że w parze z wielkim umysłem idzie także gigantyczne poczucie humoru i dystans do własnej osoby.

Piąty sezon „Teorii wielkiego podrywu”, podobnie jak wcześniejsze serie, obfituje zabawne sytuacje. Penny zdecyduje się wystąpić w reklamie środka na hemoroidy. Howard dostanie szansę lotu w kosmos w rosyjskiej rakiecie. Natomiast życie Sheldona zostanie wywrócone do góry nogami z powodu choroby jego fryzjera. Czy plany ślubne będą zagrożone z powodu wylotu Howarda w kosmos? Jak rozwinie się wątek randek Leonarda i Penny?

Serial „Teoria wielkiego podrywu” zdobył nie tylko uznanie widzów, ale także wiele nagród i nominacji. W roku 2010 Jim Parsons (grający Sheldona Coopera) otrzymał Złotego Globa dla najlepszego aktora komediowego. W tym samym roku produkcja otrzymała aż pięć nominacji w plebiscycie Teen Choice Awards.
Od 2007 roku widzowie serialu zobaczyli wiele zabawnych perypetii niezwykłych kumpli-mózgowców: Leonarda, Sheldona, Rajesha oraz Howarda. Są tak oryginalni, niekonwencjonalni i nietuzinkowi, że ciężko im wieść normalne życie. Interesują ich głównie komiksy, gry komputerowe i… fizyka. Przez to nie potrafią nawiązać najprostszych więzi społecznych, a już w szczególności więzi z kobietami. Ich uporządkowany świat zostaje przewrócony do góry nogami, gdy do mieszkania obok wprowadza się atrakcyjna Penny.

Teoria wielkiego podrywu” od poniedziałku do piątku o 18:15 tylko w Comedy Central.
Dodatkowo, stacja zaprasza na megamaraton piątego sezonu – w sobotę 2 czerwca o godz. 15.10.